Események betöltése
Események keresése

Esemény nézetének navigációja

Események - 2017. május › Esemény

Hónap navigáció a naptárban

hétfő kedd szerda csütörtök péntek szombat vasárnap
1

26. Komáromi napok – hétfői program

Felvidéki Ministránsfoci

Barsi Egyházmegyei Majális

Emlékezés az 1919-es komáromi áttörésre

Veterán autók találkozója

Zenés – táncos buli a Reviczky Házban

2

Kiállításmegnyitó: Géczy Olga és David Aurell tárlata

37. Zenei Tavasz: Fiatal zeneművészek koncertje

3

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny elődöntője Kisgéresen

Rákóczi Klub: Bemutatkozik Muzsla

Előadás a nagysallói csatáról és a lévai tömegsírról

Anyák napi ünnepség

Juhász Rokko kötetének a bemutatója

4

Duna Menti Tavasz válogatója Királyhelmecen

Prof. Dr. Kásler Miklós előadása

Kiállításmegnyitó: Képzőművészeti Spektrum 2017

A lázadás éve – beszélgetés Bayer Zsolttal

Kiállításmegnyitó: Szülőföldem, a Felvidék

5

Rovásírás-vetélkedő körzeti döntője Pozsonyeperjesen

Élménypedagógiai szakmai nap

Rimaszombati Városnapok – pénteki program

Kiállításmegnyitó: Vízválasztó

Kiállításmegnyitó: Drozsnyik István tárlata

Szeder sanzon előadóestje

Medvesaljai Majális és Hazajáró Hétvége – Foglár Gábor zenés estje

6

Lelki nap házaspároknak, jegyeseknek

Rimaszombati Városnapok – szombati program

Medvesaljai Majális és Hazajáró Hétvége – Bográcsfőző verseny

Fair play foci torna

Timóteus-ház ünnepélyes megnyitása

Jótékonysági est

7

Medvesaljai Majális és Hazajáró Hétvége – Vezetett túra és koncertek

Gyermek majális

Anyák napja Lőrincz Sarolta Arankával

XXVIII. Komáromi Imanap

Anyák napi ünnepség Nagymegyeren

8

Májusi zarándoklat Márianosztrára

Láng – fiatal tűzoltók tavaszi kerületi versenye

Családnap – VI. Komáromi óvodák és alapiskolák napja

9

Szkíta napok Lőrincz Arankával

Szent László királyunk emlékezete c. előadás

AntiIzgulin: a lámpaláz leküzdéséről Barkó Judittal

Magyar nyelvű szentmise Nagyszombatban

10

Csikmák Imre könyvbemutatója

Én csak néztem c. könyvbemutatója

Lehár – zenés játék

11

Civil információs nap májusban

Kiállításmegnyitó: Az izgalom biológiája, Selye János és a stresszelmélet dimenziói

Kiállításmegnyitó: Gyurkovits Ferenc élete és munkássága

Tiltakozó nagygyűlés Párkányban

Beszélgetés Balla Barbarával

Idvezlégy kegyelmes Szent László kerály

12

Kiállításmegnyitó: Arany János

Gyógyítani szívvel, lélekkel c. előadás

Szomolai Tibor könyvbemutatója

Kiállításmegnyitó: KOMP – Kortárs Művészeti Panoráma

XI. Katolikus plébániabál

Kiállításmegnyitó: Barcsay Mester és tanítványai

Neoton Família koncert a Pomléban

13

Májusi elsőszombati Mária tisztelő találkozás a Ferences templomban

Samaria Kupa U12 2017

Rákóczi íjásza c. íjászverseny

4. Sakkünnep

Családi nap a Pomléban

Előadás: Ki lesz a nagy ő?

Süssük meg a falunk kenyerét

Példakép-díj ünnepélyes átadása

Táncház Nemeskosúton

A Magyarok Nagyasszonya ünnepélyes bemutatása

14

Boldog békeidők építészetéről – városnéző séta Pozsonyban

Pro Probitate – Helytállásért–díj ünnepélyes átadása

Dunajszky Géza könyvének bemutatója

Anyucik napja és jazz koncert

Miniatűrök c. Dobi Géza emlékest

15

Ringató Kolonban

16

Szakmai találkozó a határon átnyúló programokról

Lehetőségeink és jogaink

Kárpát-medencei történeti családnévatlasz c. kötet bemutatója

Tárlatvezetés: Konfrontációk c. kiállítás

Előadás Hamvas Béláról a Rovásban

Kodály String Quartet koncertje

Baráz Ádám és Alisa Yajima koncertje

17

A 8. Szeretethíd ünnepélyes megnyitója

I. Vox Iuventutis

Vadócba rózsát oltok c. Mécs László est

Lehetőségeink és jogaink

Historická revue lapbemutató a Pozsonyi Magyar Intézetben

Előadás: A víg özvegy

18

Családi vállalkozások: Kárpát-medencei körút rimaszombati állomása

Kassai Állami Filharmonikusok koncertje

Színház: Naftalin nyilvános főpróbája

19

Ipoly Menti Találkozások – pénteki program

Kiállításmegnyitó: Protestáns iskolatörténeti mozaik

Kiállításmegnyitó: Beszélgetés az agyaggal

Felvidéki Borászok a Pesti Vigadóban 2017

Múzeumok éjszakája Rozsnyón –Múzeum ismereti nap

Talamon Alfonz emlékműsor és Simkó – díj átadás

Karaoke show a Reviczky Házban

Párkányi Regionális Alkotókör bemutatkozása

80 éves a rimaszombati katolikus vegyeskar

Előadás: Medve c. színdarab

Előadás: Felvidéki rovásemlékek

Színház: Naftalin

20

Magyar nyelvű Szabadegyetem májusi alkalma Pozsonyban

Palóc világtalálkozó – palócföldi konferencia

Múzeumok és galériák éjszakája a Csallóközi Múzeumban

Múzeumok éjszakája a Brämmer-kúriában

11. Réteshúzó fesztivál

Múzeumok éjszakája Galántán

Múzeumok éjszakája Komáromban

Ipoly Menti Találkozások – szombati program

Múzeumok és galériák éjszakája a Törökházban

Múzeumok és Galériák Éjszakája Füleken

Múzeumok éjszakája Rimaszombatban

Múzeumok éjszakája Rozsnyón

21

Régiségek vásár és kézműves piac

Kirándulás Németóvárra

V. Családi délután a reformáció jegyében

Előadás: A padlás

Előadás: Medve c. színdarab

Ipoly Menti Találkozások – vasárnapi program

22

Cellonet együttes koncertje

23

Kiállításmegnyitó: Tompa-kiállítás

Előadás a karrierépítésről

Weppery László előadása a Reviczky Házban

Fél évszázad a katedrán c. könyv bemutatója

Határon Túli Nemzeti Tánc

24

Benned a csoda c. előadás

Kiállításmegnyitó: Mackóvilág

Kiállításmegnyitó: Szemán Viktor fotókiállítása

Miskolci Szimfonikus Zenekar koncertje

25

Civil információs nap májusban

Kiállításmegnyitó: A tehetségtől a zsenialitás felé

Licsko Péter zeneszerző bemutatkozása

Kiállításmegnyitó: Krón Jenő alkotásaiból

A Komáromi Jókai Színház Budapesten vendégszerepel

26

A XVII. Kodály Napok – pénteki program

PUERI FABRI SAAG 2017 – díjkiosztó ünnepség

Megemlékezés a Felvidékről kitelepítettekre Beretkén

Dr. Ládi Szabolcs előadása a Pozsonyi Magyar Intézetben

Kiállításmegnyitó: Kötődések

Megemlékezés a Felvidékről kitelepítettekre Felsővályon

Kárpát-medence népénekgyűjtemény c. kötet bemutatója

Infinity Music Band koncertje

27

Kassai magyar piac

Májusi vezetett gyalogtúra

Honti borudvar – XXIV. Ipolymenti Borverseny

A XVII. Kodály Napok –szombati program

III. Felvidéki tehetségnap

IV. MozgatLak – futóverseny és családi nap

IV. Gömöri Triatlon

Kiállításmegnyitó: 34. Salgótarjáni Tavaszi Tárlat

50 éves a Bódis József Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola

Emlékmű ünnepélyes leleplezése

Templom felújítási ünnepség

Rock a vár alatt

Csiliznyáradi Sportegyesület ünnepi összejövetele

Szőttes fellépése Nagybodakon

28

III. Barkósági Lovastúra

A XVII. Kodály Napok – vasárnapi program

III. Komálom Gyerkőcfesztivál

Pincelátogatás és séta a szőlőbe

Gyereknap

Előadás: A padlás

29

Könyvtárosok továbbképzése –Könyvtári marketing

Fiatalok a Polgári Magyarországért díj ünnepélyes átadása

Előadás a Szent Péter esernyőjéről a Palóc Múzeumban

30

42. Duna Menti Tavasz – keddi program

A klasszikus zene remekei 1. rész

Dr. Várnai Tibor előadása

Kiállításmegnyitó: 1914-18 – 2014-18 In memorian

31

42. Duna Menti Tavasz – szerdai program

Őrangyalok személyi igazolvánnyal c. kötet bemutatója

Kiállításmegnyitó: Ötlet, lendület, értékalkotás

Zorán koncert Pelsőcön

1

42. Duna Menti Tavasz – csütörtöki program

Duray Miklós könyvbemutatója a Budai Várban

Előadás: A kassai tőrvívás fénykora

Szabadtéri szentmise a Szoborparkban

Kiallításmegnyitó: Gódány Sándor tárlata Sevillában

2

42. Duna Menti Tavasz – pénteki program

Tenkes zenekar koncertek Gömörben

Csallóközi színes ceruzák 2017

Nemzeti összetartozás napja a Magyarság Házában – pénteki program

NÖN: A Rákóczi Szövetség központi rendezvénye

JÚNIUSFeszt

IX. Hon – nap: a pénteki program

Kiállításmegnyitó: Kanyó Ervin grafikái

Kiállításmegnyitó: Kibontakozóban

Somorjai mesék

Nemzeti összetartozás napja Szimőn

XXII. Pünkösdi ünnepség – Pósa Lajos emlékkiállítás

3

Júniusi elsőszombati Mária tisztelő találkozás a Ferences templomban

Gyereknap Nagyszigeten

Generációk nagytalálkozása

IX. Hon – nap: a szombati program

Nemzeti összetartozás napja Éberhardon

Nemzeti összetartozás napja a Magyarság Házában – szombati program

Gyereknap a zsinagóga udvarán

Gyereknap Füleken

Muzslai Bortúra

Gyereknap Szapon

3. Felvidéki juniális

XXII. Pünkösdi ünnepség – szombati program

Ünnepi mise Pöstyénben

Pünkösdi királyválasztás

„Néktek emlékezem” nemzeti összetartozás napja Krasznahorkaváralján

DUNAFeszt

Szőttes fellépése Éberhardon

Színház: Különös házasság

Nemzeti összetartozás napja Monorban

Nemzeti összetartozás napja Nagymegyerben

Szombat esti láz

4

VIII. Ipolyi Arnold Országos Népmesemondó Verseny döntője – vasárnapi program

Nemzeti összetartozás napja a Magyarság Házában – vasárnapi program

Nemzeti összetartozás napja Nánán

Nemzeti összetartozás napja Szepsiben

Nemzeti összetartozás napja Ózdon

Nemzeti összetartozás napja Mosonmagyaróváron

Színház: Különös házasság

Nemzeti összetartozás napja Esztergomban

Színházi előadás: Medve

Több mint szomszéd: Bogányi Gergely zongoraművész nyitóhangversenye

Nemzeti összetartozás napja Komárom

Nemzeti összetartozás napja Érsekújvárban

Trianoni megemlékezés Dunaszerdahelyen

II. Torna vármegyei fénylánc

Emlékezés gyertyafénynél

+ Export: Havi Események