(Képgalériával) A Corgoň-liga 16. fordulójában zárt kapuk mögött fogadta a dunaszerdahelyi DAC a Rózsehegy (Ružomberok) együttesét november 15-én 13:30 órai kezdettel a városi stadionban. A sárga-kékek nem csak ellenfelüket győzték le 3:2 arányban, de a Szlovák Labdarúgó Szövetséget is, amely folyamatos bírságaival sújtja a klubot. Hogy miért?

Máris megtudhatják kedves olvasóink. Összeállításunkból hamarosan kiderül, hogy bár az egész ország a csapat ellen lehet, de ha a sárga-kékekkel velük vannak a szurkolóik, akkor nem tudnak semmit sem tenni még a Labdarúgó Szövetségnél sem.
A mérkőzésre érkező nézők ezúttal, nem a stadionban foglaltak helyet, hanem az aréna háta mögött felállított óriáskivetítőn figyelhették az eseményeket. Dunaszerdahely város vezetése, akinek szívügye a labdarúgás, elhatározta, hogy együtt a DAC FAN KLUB-bal egész délutános programot készít elő a szurkolók részére. A mérkőzés előtt és utána is lehetősége adódott mindenkinek, hogy a rendőrattak csallóközi áldozatának, Lengyel Krisztián felépülésére adakozhasson.

A stadionba jól lehetett hallani a sárga-kék szurkolók biztatását. A nem szokásos labdarúgó-mérkőzésre nagy erőkkel vonult ki a szlovák sajtó is.
A DAC támadó szellemben lépett fel már rögtön az elején, amikor a gólvágó Kweuke indított egy támadást, de eredménytelenül. A válasz nem sokáig váratott magára. A rózsahegyiek az 5. percben Siva fejesgóljával megszerzik a vezetést. Hideg zuhanyként érte a stadion háta mögött összesereglett 2000 nézőt a váratlan vendégtalálat. Bent a pályán azonban a DAC nem adta fel a harcot és rohamozott. Kweuke, Nlend, Regedei sorra próbálkozott, de mindhiába. Egészen a 39. percig, amikor Nlend befejeli az egyenlítő gólt. 1:1-es végeredménnyel mehettek az öltözőbe az első félidőbe a csapatok.
A második félidő izgalmakban bővelkedett, de lássuk csak, hogyan szerette volna a bíró megveretni a sárga-kékeket! Az 53. percben Šivčevič talál Novota hálójába fejjel és 1:2-re változik az eredmény. Nem kellett sokat várni a DAC szépítő találatára sem, mert Kweuke két perccel később ugyancsak fejjel szerzi meg az egyenlítést. Kint a közönség tombol. A 67. percben elkezdődik a DAC kálváriája. A szabálytalankodó cseh játékost, Cahát kiállítja a játékvezető. A szabálytalanság vitathatatlan, de az utána járó büntetés erősen megkérdőjelezhető. -1 emberrel játszik a DAC és nagy a nyomás. Azt hitte mindenki, hogy már más meglepetés nem történhet a meccsen, pedig dehogynem! A 71. percben Adiaba Bondoa begyűjtötte második sárga lapját és pirosat mutat fel a játékvezető a sárga-kék játékosnak. -2 ember a DAC csapatállománya, a rózsahegyiek tizenegyével szemben. De a fiúk nem adják fel! Szinte eufórikus hangulat uralkodik kint is bent is. Küzd a csapat, mert tudják odakint kétezer szurkoló figyeli minden lépésüket és nem akarnak csalódást okozni! A rózsahegyiek lendületre kapnak, lehetséges, hogy megkapták a várva várt jelet, hogy amikor lefejezik a DAC-ot, akkor mindent bele! De a stratégia fordítva sült el. A 79. percben Kweuke parádés góllal dönti el a meccset és gyarapítja góllövői találatai számát. Mintegy harminc méterről rúh, átíveli a kint álló kapus felett a labdát és a hálóba talál! Góóóóólllll! Egymás nyakába ugrik mindenki a stadion háta mögött, leírhatatlan mámor uralkodik el a hűséges szurkolókon és bizonyára a csapaton is. A 89. percben még kellett Németh Krisztián mentése is, aki a gólvonalról vágta ki az ellenfél labdáját és így maradt meg a végeredmény 3:2-nek a DAC javára. A lefújás után a dunaszerdahelyi focisták a kerítésre másztak, hogy láthassák hűséges szurkolóikat és megköszönhessék buzdításukat. A szurkolók hatalmas ovációval fogadták a játékosokat és hosszas örömünneplésbe kezdtek. A DAC és a szurkolók így legyőzték a Szlovák Labdarúgó Szövetséget, akik minden áron szerették volna ha a dunaszerdahelyiek megtört arccal kudarcot vallottak volna a ligában.

A fanklub a DAC következő mérkőzésére,Besztercebányára autóbuszokat indít. Ugyancsak autóbuszok indulnak majd a Budapest Honvéd-DAC jótékonysági gálameccsre is, amelynek bevételét a brutálisan megvert Lengyel Krisztián felépülésre ajánlanak majd fel.