A Feltámadási Menet felvidéki főága április 26-án Felsőtúrról Párkány irányába haladt tovább. Az első állomás Kicsind község volt, amelynek templomában Karaffa János felsőtúri plébános adta át a feltámadási jelvényt a kicsindi hívek lelkipásztori szolgálatát is ellátó Farkas Zsolt garamkövesdi lelkiatyának és a falu polgármesterének. A kicsindi egyházközségből Garamkövesdre folytatta útját a zarándoklat, ahol Sliva Judit, a Párkány szomszédságában található település elöljárója a község polgárainak nevében köszöntötte a Feltámadási Menetet. Ezt követően a helembai plébánia hívei csatlakoztak a keresztény magyarság egységéért felajánlott zarándoklathoz a helyi Szent Imre-plébániatemplomban. A közös imában részt vettek a szobi egyházközség zarándokai is, akik Káposztássy Béla szobi plébános áldásával indultak gyalogos zarándoklatra, hogy Helembán együtt ünnepeljenek felvidéki testvéreikkel. A közös imát követően a község polgármesternőjének invitálására a helyi polgármesteri hivatalban látták vendégül a zarándokokat. Mindhárom helyen elhangzottak a Szent Korona Lovagrend Magyarok Nagyasszonyának közbenjárásáért könyörgő fohászai, majd a Lovagrend felvidéki lelkipásztorai Párkány városába szállították a feltámadási jelvényt, ahol Magyar Károly esperes-plébános fogadta a Feltámadási Menetet. A párkányiak nevében Károly atya kitűzte a zarándokjelvényre a helyi egyházközséget jelképező szalagot, majd ünnepi szentmisére került sor a Szent Imre- plébániatemplomban. Április 27-én, hétfőn Párkányból az anyaországba folytatta útját a Feltámadási Menet, amelyet az esztergomi Belvárosi plébánián fogadtak az egyházközség tagjai.

Felvidék Ma, Doc