Némi meglepetésre Szlovákia nyerte a Szolnokon rendezett Olimpiai Reménységek Versenyét. Az ifjúsági leányválogatottak tornáján az Európa-bajnok Belgium a második, Magyarország A-csapata pedig a harmadik helyen zárt.
Az ORV harmadik fordulójában, szombat reggel az áprilisi, rotterdami Európa-bajnokság negyeddöntője után ismét találkozott a szlovák és a magyar válogatott! A mieink már napokkal korábban fogadkoztak, hogy visszavágnak a nagy riválisnak a rendkívül szoros hollandiai vereségért, de ez sajnos nem sikerült. Az első játszma szinte végig szoros volt, de a hajrában megint Szlovákia kerekedett felül. A második szettben a korábbinál is pontosabban, jobb összpontosítással röplabdázott együttesünk, de a legvégén, 24:21-nél elfogyott a tudomány, ezután már csak az ellenfél szerzett pontot (24:26, 0:2). A harmadik felvonásban nagyjából végig a szlovákok akarata érvényesült, így ezúttal a játszmagyőzelem sem jött össze ellenük.

A Magyarország B–Belgium mérkőzésen kiderült, hogy az Európa-bajnoki aranyérmes csapat feladója, Ilka van de Vyver ütőposzton is egészen parádés teljesítményre képes.

A belga–szlovák döntő előzménye az volt, hogy szombat délelőtt Belgium 0:2-ről nyert 3:2-re Szlovákia ellen. Ezúttal kiválóan kezdtek a belgák, Ilka van de Vyver visszatért az előkészítőposztra, és egészen parádés dolgokat művelt! Jól küzdöttek a szlovákok, de 2:0-s összetettbeli belga előnynél kevesen gondolták, hogy ezúttal is ötjátszmás meccset játszanak a csapatok. Pedig így történt! Nikola Radosova és Karin Palgutova ellenállhatatlanul röplabdázott. A harmadik szett sima volt, a negyedik részben is a szlovákok játéka dominált, de a végén bravúrosan fordított Belgium! 24:23-nál játszmalabdája volt Európa legjobb válogatottjának, de a rivális visszafordította az eredményt, jöhetett az ötödik felvonás! Elhúztak a szlovákok, de a belgák a végén egyenlítettek (13:13). Hiába, hiszen Szlovákia újabb két pontot szerzett, és némi meglepetésre megnyerte a tornát!

Magyarországon ilyen színvonalas meccset a felnőttek között is nagyon ritkán látni! Sajnos a találkozót a szakma képviselői részéről ennek ellenére gyér érdeklődés kísérte.

Olimpiai Reménységek Versenye, leányok, Szolnok

1. forduló
Magyarország A–Magyarország B 3:0 (15, 17, 11)
Belgium–Szlovákia 3:2 (–25, –20, 10, 20, 7)
2. forduló
Magyarország B–Szlovákia 0:3 (–15, –17, –13)
Magyarország A–Belgium 1:3 (–20, 23, –11, –21)

3. forduló
Magyarország A–Szlovákia 0:3 (–22, –24, –20)
100 néző. Játékvezetők: ifj. Szabó P., Vári
Magyarország: Tálas 2, Vacsi 7, Porubek 15, Dékány 6, Pallag 8, Miklai 7. Csere: Molcsányi R. (liberó), Soós I. 1, Lutter L. 1, Horváth G. 3. Edző: Szabados István
Szlovákia: Smatanikova, Herblova 7, Palgutova 9, Kubaliakova 1, Kriskova, Kosova 12. Csere: Nikmonova (liberó), Lukacova 1, Drobnakova 2, Radosova 10, Crkonova 7. Edző: Marek Hencek

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 15:12, 19:20, 22:23. 2. játszma: 8:2, 10:12, 16:14, 20:17, 23:20, 24:21, 24:25. 3. játszma: 8:5, 9:14, 15:19, 20:22

Magyarország B–Belgium 0:3 (–16, –22, –16)

A 3. helyért: Magyarország A–Magyarország B 3:0 (14, 21, 20)