Ismét megrendezik a hagyományos Szent István ünnepséget a magyar zarándokok részére augusztus 28-án a bécsi Szent István dómban. Régi hagyomány, hogy első szent királyunkról a Bécsi Magyar Katolikus Egyházközség minden év augusztus utolsó szombatján emlékezik meg.

Idén a Szent István ünnepség augusztus 28-án, szombaton, 13.00 órakor kerül sor. A bécsi Szent István Dómban az ünnepi szentmisét dr. Márfi Gyula, Veszprém érseke mutatja be. A hagyományos Dóm téri illetve az érseki palotában lévő magyar néptánc és népének bemutató is meg lesz tartva. Simon Ferenc esperes, bécsi magyar főlelkész kéri a határon túli hagyományőrző csoportokat és a zarándokokat, hogy jelezzék részvételi szándékukat kellő időben a szervezőknél. Szeretettel várja a felvidéki zarándokokat, lelkiatyákat és néptánccsoportokat, akik évről-évre színesítik a Szent István napok programjait.
A Bécsi Magyar Katolikus Egyházközség honlapján kaphatnak bővebb tájékoztatást az érdeklődők. A bécsi Káptalan Szent István király karereklyéjét ünnepi körmenetben a máriapócsi oltárhoz viszik majd a hagyományokhoz híven a szentmise végén. A szentmise befejeztével szívesen látják szeretetvendégségre, illetve a Dóm téri színes magyar néptánc és népének bemutatóra is a bécsi magyar szervezők a megjelent vendégeket.

Felvidék Ma