Megkezdődött a futballszezon – a nemzeti válogatottak szintjén is. Barátságos, felkészülési mérkőzésen Magyarország Dubajban legyőzte Azerbajdzsánt, Szlovákia kikapott Luxemburgtól. Az “éles” mérkőzések, a tétmeccsek a magyarok számára március 25-én kezdődnek, amikor a hollandokat fogadják EB-selejtezőn a budapesti Puskás Ferenc Stadionban. A szlovákok ellenfele Andorra lesz.
Magyarország-Azerbajdzsán 2-0 (1-0) – Dubaj, 2000 néző, gólszerzők: Rudolf (37.), Hajnal (81.), sárga lap: Priskin (23.), Juhász (66.), Gera (79.), illetve Iszajev (80.). Magyarország: Király Gábor (Fülöp Márton, a szünetben) – Lázár Pál (Vermes Krisztián, 70.), Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Gera Zoltán, Koman Vladimir (Hajnal Tamás, a szünetben), Elek Ákos (Varga József, 84.), Dzsudzsák Balázs – Rudolf Gergely (Vadócz Krisztián, a szünetben), Priskin Tamás (Tököli Attila, a szünetben)
A magyar válogatott az első pillanattól kezdve irányította a találkozót, ennek ellenére gólhelyzetet nem sikerült kialakítania. Az azeriek egy-egy távoli próbálkozást leszámítva nem jutottak el Király Gábor kapujáig. A magyarok az első komoly támadásukból gólt szereztek, Gera Zoltán pazar labdáját Rudolf Gergely értékesítette. A szünetben pályára lépett Tököli Attila, aki hét év után húzta magára ismét a címeres mezt. A fordulást követően már több helyzete volt a világranglistán 99. azerieknek, de a második félidőre becserélt Fülöp Mártonnak köszönhetően nem tudtak egyenlíteni. A végeredményt Hajnal Tamás állította be egy szép lövéssel.
“Amikor elkezdtük járatni a labdát, akkor sikerült az azeriek mögé kerülnünk. Láthattuk, hogy van még mit javítanunk, de reméljük, ezt sikerül márciusig megtenni. Reményteljes vagyok abban, hogy jó formában várjuk majd a hollandokat és így meglepetést tudunk majd okozni” – nyilatkozta a mérkőzés után Egervári Sándor szövetségi kapitány.
* * *
Luxemburg – Szlovákia 2:1 (0:0)
Gólok: 60. és 81. Da Mota – 55. Jendrišek, Szlovákia: J. Mucha ml. (77. Kello) – Pekarík (68. Kubík), Pečalka, J. Ďurica, Hubočan (40. Šesták) – Karhan, Kucka (64. Zabavník), Weiss ifj. (64. Stoch) – Hamšík, A. Nemec, Jendrišek
A világranglista huszadik helyén álló,  a Vladimíra Weiss vezeteőedző irányította szlovák csapat vereségét szenzációként tálalja a nemzetközi sportsajtó.