30327

A hazai csapatok sikerével zárult a szlovák labdarúgó II. liga 10. fordulója. Csak a Myjavának sikerült pontot szereznie Podbrezován. A tabellát továbbra is a Michalovce vezeti, Rimaszombat a hatodik, míg Losonc az utolsó előtti, tizenegyedik.

Rimaszombat – Losonc 4:0 (1:0)

II. liga labdarúgó-mérkőzés, Rimaszombat, 728 néző. Játékvezető: Korista. Asszisztensek: Borsányi, Špivák. Gólszerző: 33. Pisár (11 m), 57. a 75. Leško, 84. Sedlák. Sárga lap: 90. Morháč – 32. Daško, 79. J. Beňo, 83. Mižík,

Rimaszombat: Kostolanský – Migaľa, Zvara, Rubint, Morháč – Obročník – Leško (85. Pekár), Sedlák, Pisár (69. Vargic), Gamkrelidze (77. Pisarik) – Siheľský.

A héten új játékossal erősített a Rimaszombat. A kék-fehérek Michalovcéről kapták kölcsön a huszonnégy éves rutinos, grúz Gamkrelidzet, aki a losonciak elleni mérkőzésen már pályára is lépett, és oroszlánrészt vállalt a szomszédok legyőzésében.

Kiváló támadójátékuknak köszönhetően lemosták a pályáról a rimaszombatiak a szomszéd Losonc gárdáját, amely a második félidőben szinte teljesen összeomlott. A hazaiak az első félidőben egymás után vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásaikat. A 33. percben Migaľa tizenhatoson belüli buktatásáért jutottak büntetőhöz, amit Piszár biztosan értékesített (1:0).

A fordulás után ott folytatták a hazaiak, ahol az első félidő végén abbahagyták, s Leško két, majd Sedlák újabb találatával kiütötték a vendégeket. Alig telt el néhány perc, amikor Gamkrelidze ment el a bal oldalon, középre adott, majd a jókor érkező Leško senkitől sem zavartatva kapásból a kapu bal oldalába lőtte a labdát (2:0).

A 75. percben a nemrég beállt Vargic húzott el a másik oldalon, középre adott, Leško pedig nem hibázott, megszerezve ezzel a második találatát (3:0).

A 84. percben egy jogosan megítélt szabadrúgás után a nemrég Dunaszerdahelyről visszatért Sedlák 18 méterről bombázott még Michalík kapujába, s ezzel beállította a végeredményt (4:0).

A hazaiak végig kézben tartották a mérkőzés irányítását, s magabiztos győzelmet arattak a gyengélkedő, utolsó előtti helyen bukdácsoló losonciak ellen.