labda2

A 12. forduló mékőzéseit játszották szombaton a szlovák labdarúgó II. ligában. A bajnokság eddigi listavezetője, a Michalovce kikapott Losoncon, így az újonc Myjava került a táblázat élére.

Második győzelmét aratta a sereghajtó Ružomberok tartalékcsapata. Nehéz helyzetben a szepsiek, otthon szenvedtek vereséget a Liptovský Mikuláštól. A Podbrezova már korábban nyert a Dubnica ellen, a Dolný Kubín – Szenc mérkőzést pedig később, október 18-án játszák.

TJ Spartak Myjava – MŠK Rimaszombat 1:0 (0:0)
Myjava, 696 néző. Játékvezető: Michlian. Asszisztensek: Poláček, Roszbeck.
Rimaszombat: Kostolanský, Zvara (77´Pekár), Morháč, Obročník, Sedlák, Geri, Siheľský, Gamkrelidze (77´Pisarik), Rubint, Leško, Migaľa
Gólszerző: Ondrej Neoveský (58)
Sárga lap: Georgii Gamkrelidze (35), Richard Rubint (39), Lukáš Migaľa (65)

A kezdő sípszó után kiegyenlített játék folyt a pályán, időről-időre hol az egyik, hol a másik gárda került némi fölénybe. Mindkét oldalon akadt lehetőség gólszerzésre, de a befejezésekbe minden esetben hiba csúszott. A játék főként a két tizenhatos között folyt. A hazaiak többet birtokolták a labdát, próbáltak előnyt szerezni. A vendégek a hazaiak támadásaira kontrákkal válaszoltak, de kevés sikerrel. A 28. percben Dian kapura tartó fejesét tolta szögletre parádés mozdulattal a vendégek kapusa, Kostolanský. Szünet előtt még a rimaszombatiak előtt is adódott lehetőség, de a hazaiak kapusa Migaľa lövésénél a helyén volt.
A szünet után nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a csapatok. Alig telt el néhány perc, amikor a hazai Sládek előtt adóodott nagy lehetőség, aki egy kapus által kiejtett labdát ügyetlenkedett el. Öt perccel később egy hazai szöglet után veszélyeztettek újra a hazaiak. Az 58. percben aztán eldőlt a három pont sorsa: O. Neovesky Sládek pontos beadását mintegy 25 méterről technikás lövéssel tekerte a kapuba (1:0).
A vendégek a 66. percben egyenlíthettek volna, Lesko ügyesen játszotta át a védelmet, de lövését a jól helyezkedő kapus védte. A mérkőzés hajrájában a vendégek mindent egy lapra téve egymás után alakították helyzeteiket. A hazaiak kapusa előbb Leško lövését, majd néhány perccel később egy kontra támadás végén Siheľský gólhelyzetét hárította bravúrral.
A hazaiak értékes három pontot szereztek, s mivel a táblázat élén álló bajnokságra esélyes Michalovce Losoncon botlott, így újoncként átvették a vezetést a tabellán.
Folytatás szombaton, október 15-én, amikor az MFK Dubnica csapata látogat az MŠK-stadionba, a mérkőzés 14,30-kor kezdődik.