30661

A II. labdarúgóliga 13. fordulójának szombati mérkőzésein a Szenc legyőzte Losoncot, Rimaszombat és  Liptószentmiklós hazai pályán szenvedett meglepő vereséget, míg a szepsiek újabb döntetlent értek el  Zólyombrézóval. Vasárnap délelőtt pedig az újonc Miava mért súlyos, megalázó vereséget a nagy múltú Pozsonyligetfalura. A forduló záró mérkőzése is tartogatott még érdekességet, a bajnokságra esélyes Nagymihály otthon kapott ki a Rózsahegy B együttesétől.

MŠK Rimaszombat – MFK Dubnica nad Váhom 0:2 (0:1)

Rimaszombat, 407 néző. Játékvezető: Matúš. Asszisztensek: – Borsányi, Hrdlička.
Rimaszombat: Kostolanský–Migaľa, Rubint, Geri (7. Zvara), Morháč–Obročník–D. Leško (73. Pisarik), Sedlák, Pisár (73. Pekár), Gamkrelidze–Siheľský.
Gólszerző: M. Ižvolt (10. és 89).
Sárga lap: Obročník (16), Rubint (77) – Masárik (69)

Heves rohamokkal kezdtek a vendégek, rögtön az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, sok futással, kombinatív játékkal próbálták irányítani a játékot. Sorra alakították ki a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzeteket, akár már a mérkőzés elején több gólos előnyre tehettek volna szert.
Nem is kellett sokat várni az első találatra, a 10. percben egy bal oldali támadás végén Ižvolthoz került a labda, aki 14 méterről kapásból jobbal kilőtte a rövid sarkot (0:1). A vendégek a vezető találat után sem álltak le, egymás után vezették támadásaikat. A hazaiak a mérkőzésnek ebben a szakaszában egyáltalán nem tudtak kibontakozni, nem találták a receptet a vendégek támadásai ellen. A kék-fehérek a 34. percben lőttek először kapura, Siheľský bal oldali beadását Leško jó helyzetben lőtte mellé. Ezután kiegyenlítődött a játék, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de az eredmény már a félidő végéig nem változott. A második játékrészt a rimaszombatiak kezdték jobban. Néhány perc alatt több helyzetet is kidolgoztak, de vagy a kapus, vagy a szerencse mentette meg a vendégeket a góltól. A 65. percben Leško tört be a tizenhatosba, az egyik vendég védő szabálytalanul szerelte, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A hajrában görcsösen és erőtlenül támatgatott a hazai csapat, próbált egyenlíteni, de az újabb gólt ismét a vendégek szerezték. A 89. percben egy gyors akció végén Varga adott be egy labdát balról, Rubint a tizenhatoson belül menteni próbált, de csak beleérni tudott, a lecsorgó labda Ižvolt elé pattant, aki kapásból nem hibázott (0:2). A gól után a rimaszombati szurkolók csalódottan indultak haza. A vendégek okos, türelmes futballjukkal rászolgáltak a győzelemre, megérdemelten szereztek értékes három pontot.