30424

Egyedül a Michalovce tudott idegenben nyerni a szlovák labdarúgó II. liga hétvégi 11. fordulójában.

Vlastimil Petržela együttese a Dolný Kubín otthonában győzött 1-0-ra. Az éllovas nyomában lévő myjavaiak hazai pályán fektették két vállra a tavaly még Corgoň Ligában szereplő Dubnica csapatát. Meglepően nagyarányú, de megérdemelt győzelmet aratott a Losonc, míg a Podbrezová Liptovský Mikulášon, a Szenc csapata pedig Szepsiben játszott döntetlent. A rimaszombatiak a forduló zárómérkőzésén gól nélküli döntetlent játszottak a rózsahegyi B csapat otthonában. Az élen továbbra is a Michalovce áll, második az újonc Myjava, harmadik a Podbrezová.

Ružomberok B – Rimaszombat 0:0

II. liga labdarúgó-mérkőzés, Ružomberok, 247 néző. Játékvezető: Weiss. Asszisztensek: Mókoš, Vorel. Sárga lap: 60. Krbeček, 85. Bielák – 29. Obročník, 51. Morháč
Nem sok izgalmat hozott a találkozó, a kapuk csak nagy ritkán forogtak veszélyben. A mérkőzés elején Serečina szabadrúgása szállt a vendégek kapuja fölé, majd három perccel a félidő lefújása előtt Gerec keresztbe lőtt lövését tolta szögletre a vendégek kapusa Kostolanský.
A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első véget ért. A 70. percben Almaský hozta lázba a hazai közönséget, aki az adódó helyzetet nem tudta gólra váltani.
A vége felé még a hazaiak előtt adódott egy óriási lehetőség, ám Bielák lövését lábbal hárította a rimaszombatiak kapusa, így maradt a 0-0.