31179

A sírból hozta vissza a három pontot a Rimaszombati VSK otthon a sereghajtó liptószentmiklósiak ellen a II. labdarúgóliga 18., őszi utolsó fordulójában.

További eredmények: Podbrezová – Michalovce 3:1 (1:1), Rimaszombat – Liptovský Mikuláš 2:1 (0:1), Dubnica – Szepsi 1:1 (0:1), Myjava – Dolný Kubín 3:0 (2:0), Petržalka – Senec 1:1 (1:1), Ružomberok B – Losonc 2:0 (2:0)

Rimaszombati VSK – Liptovský Mikuláš 2:1 (0:1)
Rimaszombat, 328 néző.
Rimaszombat: Kostolanský – Migaľa, Rubint, Zvara, Janec – Obročník – Siheľský, Piszár (53. Pekár), Sedlák, Leško (68. Vargic) – Gamkrelidze
Liptovský Mikuláš: Šavol – Pastva (53. Paďera), Labaška, Kmeť, Kapláň – Šupej, Rezer, Bezák, Lišivka (71. Kočan, 88. Gejdoš) – Šlosár, Virgala
Vezette: Michlian (Nové Zámky) – Špivák (Michalovce), Rendko (Sučany)
Gólszerzők: Janec (82.), Siheľský (86.) – Rezer (40.)
Sárga lap: Virgala, Šlosár, Šavol – mind Liptovský Mikuláš

A hazaiak kezdőcsapatában helyet kapott Rubint is, akinek két mérkőzésre szóló bűntetését feltételesre változtatta az illetékes bizottság.
Nagyszerűen kezdték a találkozót a rimaszombatiak. Janec már az 1. percben szabadrúgásból veszélyezetette a vendégek kapuját, majd három perc alatt öt szögletet is rúghattak Piszárék, de eredménytelenül.
A vendégek a 10. percben kerültek először a hazaiak kapuja elé: egy jobbról belőtt labdát az ötös sarkán álló Rezer egyből kapura lőtt, de Kostolanský nagy helyzetben lábbal mentett.
A hazai alakulat nem nagyon találta a fogást ellenfelén, mindkét oldalon rengeteg volt az eladott labda. Ami a kék-fehéreket illeti, komótosan, pontatlanul, ötlettelenül játszottak, Sokat bosszankodott a csapat gyenge őszi teljesítménye ellenére is kitartó közönség, de nem bánta meg, hiszen az utolsó néhány percben több történt a pályán, mint az azt megelőző időben.
A 35. percben aztán egy hazai támadás végén az örökmozgó Sedlák lövését tenyerelte szögletre Šavol kapus.
Az igazi hidegzuhany a 41. percben érte a hazaiakat: jobboldali akció végén Labaška vitte le a labdát egészen az alapvonalig, majd középre gurított, és az ötösön álló Rezer a hálóba lőtt – 0:1.
A második félidő elején sem változott a játék képe. A rimaszombatiak próbálkoztak többet, de a vendégek jól védekeztek, talán túl korán ráültek az eredményre, próbálták tartani az egygólos előnyt.
A félidő közepén aztán némileg javult a helyzet. Pekár, majd Vargic beállásával a középpályássor támadó szelleműbbé vált. Főleg Sedlák játéka változott sokat, aminek köszönhetően jöttek is a helyzetek, de ekkor még a végjátékba mindig hiba csúszott. Nem beszélve arról, hogy a vendégek foggal-körömmel védekeztek, sokszor szinte tíz emberrel húztak élő falat kapujuk elé.
A 82. percben aztán jött az egyenlítés: Sedlák sokadik szögletét Janec fejelte félmagasan védhetetlenül a hálóba – 1:1.
A gól után a hazaiak mindent egy lapra téve rohamoztak, küzdöttek. Sedlák fáradhatatlanul szervezte a játékot, hajtott, jól osztogatott, buzdította társait, aminek meg is lett az eredménye.
A 86. percben egy jobbról érkező labda egy védőn megpattant, Siheľský elé került, aki kapásból nagy erővel lőtt a meglepett Šavol mellett a kapuba – 2:1.
A mérkőzés utolsó percében még Gamkrelidze előtt adódott nagy lehetőség, aki egy játékost kicselezve lőtt kapura, de a kapus jó helyen állt, és bravúrral védett.
A mérkőzés hajrájában szinte minden sikerült a hazaiaknak, míg a vendégek védelme, de maga a csapat is teljesen összeomlott.
Összességében egy gyenge mérkőzésen, jó hajrájának köszönhetően megérdemelt győzelmet aratott a Rimaszombati VSK, s így a nyolcadik helyről – 20 megszerzett ponttal, 18:27-es gólaránnyal – várhatják a tavaszi folytatást.
A mérkőzésen több olyan játékos is szerepelt, akinek a szerződése az őszi szezon végén lejár, a vendégjátékosok pedig visszatérnek anyaegyesületükhöz. Több mint valószínű, hogy hosszú pályafutása után Piszár József, a rimaszombatiak kedvence is szögre akasztja csukáját, és vezetői beosztásban folytatja munkáját tovább. Lehet, hogy a téli pihenő után egy teljesen új csapatot kell majd összeraknia a szakmai vezetésnek, ami sohasem könnyű feladat.