31079

Újabb vereséget szenvedett a Rimaszombati VSK , amely a II. labdarúgóliga utolsó előtti fordulójában a szenciek otthonában 2:0-ra kapott ki.

Szenc, 682 néző. Játékvezető: Prešinský – Slyško, Hancko Rimaszombat: Kostolanský – Migaľa, Zvara, Morháč, Janec – Obročník – Vargic (60. Pekár), Piszár (60. Gamkrelidze), Sedlák, Leško – Pisarík

Gólszerzők: 48. Szarka, 59. Bedecs (11-esből) Sárga lap: Hromkovič, Turčák – Leško, Morháč, Pisarik

A találkozó első félidejében a hazaiak játszottak fölényben, ennek ellenére elsősorban mezőnyben folyt a játék, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek, kihagyott helyzetek. A hazaiak főleg pontrúgásokból veszélyeztették a vendégek kapuját, főleg Turčák, Bedecs és Železník lövései okoztak gondot Kostolanský kapusnak.
A másik oldalon előbb Morháč szögletét Leško próbálta a kapuba juttatni, de eredménytelenül. Néhány perccel később Janec hámozta át magát a vendégek védelmén, de a hazaiak az utolsó pillanatban szögletre mentettek.
Fordulás után nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a szenciek, egymás után vezették támadásaikat. A 47. percben aztán Tomášek pontos beadása után Szarka közelről talált a vendégek hálójába, s ezzel megszerezte a mérkőzés első góĺját – 1:0.
Az 59. percben Morháč szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Bedecs higgattan értékesitette – 2:0.
A bekapott gól után Mráz edző kettős cserére szánta el magát, így próbálta felrázni játékosait. Ezek után a vendégek is többet próbálkoztak, többet támadtak, de nem mentek vele semmire. A meccs hajrájában még két lehetőség adódott előttük: előbb Pekár jó helyzetben tíz méterről sem találta el a kaput, majd az utolsó percben Leško szabadrúgása szállt a kapu fölé.
A rimaszombatiak erejéből nemhogy a becsületgólra nem futotta, de a 90 perc alatt képtelenek voltak eltalálni Matlák kapuját.
A mérkőzés után Rimaszombat a kilencedik helyen áll a tabellán 17 ponttal. Legközelebb az őszi utolsó fordulóban a sereghajtó Liptovsý Mikuláš gárdáját látják vendégül szombaton, november 19-én. A találkozó 13,oo órakor kezdődik a Városi Sportpályán.