32385

A férfi kosárlabda extraliga 30. fordulójában Komárom csapata Szvit városába látogatott. A hihetetlenül szoros mérkőzésen, hosszabbítás után sikerült 1 ponttal megnyerniük a mérkőzést a komáromiaknak.

Az összecsapást a hazai csapat kezdte jobban, az első negyed végére 4 pontos előnyt sikerült gyűjteniük, melyet a félidőre 5 pontosra növeltek. A harmadik játékrészben aztán megrázta magát a komáromi legénység, 9 ponttal szereztek többet ellenfelüknél, így 4 ponttal átvették a vezetést. A negyedik játékrész igazi izgalmakat hozott. 42 másodperccel a rendes játékidő vége előtt még 4 ponttal vezetett a szviti csapat, de Bilič és J. Jones kiegyenlítettek, így jöhetett az 5 perces ráadás.

A hosszabbításban az első 1 percben nem született újabb kosár, majd J. Jones szerzett 1 pontot, így 80-81-re módosítva az állást. Erre a szviti Mascoll egy hárompontossal válaszolt, majd J. Jones újra kiegyenlített, így 2 perc hosszabbítás után megint döntetlenre álltak a csapatok. A következő 1 percben a komáromiaknak egyetlen kosarat sem sikerült dobniuk, a szvitieknél viszont Čosič 2×2 pontot is szerzett. Ezután Sinisa Bilič hárompontos kosarával újra visszahozta a komáromi reményeket, 87-86 volt az állás. 8 másodperccel a vége előtt Čosič 2 pontosra növelte a hazai előnyt, majd 2 másodperccel a befejezés előtt jött Szabó Péter és egy csodálatos hárompontos kosárral megnyerte a mérkőzést a komáromi csapat.

Szvit – Komárom 88:89 (25:21, 19:18, 14:23, 22:18 – 8:9)

Legeredményesebb játékosok: Čosič 18 p., Mascoll 16 p., Jefferson 11 p., ill. Bilič és J. Jones 18-18 p., Kratochvíl 16 p.; személyi hibák: 23:22, hárompontosok: 7:8

A 30. forduló további eredményei:

Zsolna – Nyitrabánya 65:74 (20:21, 19:16, 11:16, 15:21)

Nyitra – Léva 75:48 (16:13, 16:18, 23:6, 20:11)

Privigye – Igló 79:65 (21:15, 18:20, 19:17, 21:13)