33461

Megnyerte a férfi kosárlabda extraliga 3 győzelemig tartó döntőjének első mérkőzését a komáromi csapat. A teltház előtt lejátszott nagyon szoros mérkőzésen végül 6 ponttal sikerült felülkerekedniük a privigyeieken.

Jól kezdődött az összecsapás a komáromi gárda számára. Olyannyira, hogy az első negyed végére már 14 ponttal vezettek. A második játékrészben aztán magára talált a privigyei legénység, s a félidei pihenőre már úgy vonultak le a pályáról a csapatok, hogy a vendégek vezettek 1 ponttal.

A harmadik negyedre aztán rendezte a komáromiak játékát Rón mester, így ha csak 2 ponttal is, de a komáromiaknál volt az előny az utolsó játékrész előtt. A negyedik negyedben aztán nagyon fegyelmezetten játszott Komárom, még 4 ponttal sikerült növelni az előnyt, így a mérkőzés végére 6 ponttal mutatott többet az eredményjelző a hazai csapat javára.

Komárom – Privigye 83:77 (32:18, 12:27, 18:15, 21:17) – a párharc állása: 1:0
A komáromi csapat a következő összeállításban lépett pályára: J. Jones 23 pont (4 hármas), Bílik 17 pont (4 hármas), L. Johnson 11 pont, Kratochvíl 8 pont, Dubovský 7 pont (Bilič 11 pont, Keller 6 pont, Jurík 0 pont, Szabó 0 pont)
A privigyei csapat a következő összeállításban játszott: Pelle 16 pont, Godbold 12 pont (3 hármas), B. Davis 12 pont, Potter 9 pont, Guede 8 pont (Phillips 10 pont, Livas 10 pont, Averink 0 pont)
Személyi hibák: 26:24
Hárompontosok: 11:6

A döntő következő mérkőzését április 18-án rendezik Privigyén.

A bronzéremért folyó küzdelem a nyitraiak győzelmével kezdődött:
Nyitra – Szvit 72:70 (13:22, 17:16, 22:22, 20:10) – a párharc állása: 1:0
Legredményesebb játékosok: Majok 24 p., Tomek 14 p., Vido 12 p., ill. Polakovič 23 p., Henderson 15 p., Čosič 14 p.; személyi hibák: 19:21; hárompontosok: 3:4

A következő összecsapást április 17-én rendezik a Szvit otthonában.