33485

A II. labdarúgóliga 25. fordulójának szombati mérkőzésén megalázó, háromgólos vereséget szenvedtek a rimaszombati kék-fehérek a Corgoň Ligába igyekvő zólyombrézóiaktól.

Szenc – Ružomberok B 3:2

Rimaszombati VSK – FO ŽP Šport Podbrezová 0:3 (0:1)
Gólok: 33. Harvilko, 57. Čekovský, 77. Tubonemi. Sárga lap: Morháč, Vargic.
Játékvezető: Smolák (Bratislava) – Žákech, Bednár. Néző: 567.

Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Rubint, Zvara, Morháč – Obročník – Siheľský, Sedlák (Baláži 69.), Pribula (Köböl 84.) – Ďurica, Pisarik (Vargic 46.) – Vezetőedző: Branislav Mráz

Hideg, szemerkélő esőben futottak ki a játékosok a mérkőzésre. Óvatosan kezdtek a csapatok, próbáltak fogást találni az ellenfélen, de egymás kapujáig ritkán jutottak el. A 22. percben egy jobb oldali támadás végén Obročník egy kipattanó labdát lőtt kapura, amely a felső lécet surolva hagyta el a játékteret. A 33. percben aztán megszerezték a vezetést a vendégek: egy szélről beadott labdát a hazaiaknak csak röviden sikerült kirúgniuk, amelyet a jó helyen álló Havrilko senkitől sem zavartatva a bal alsó sarokba gurított. (0-1)

A kék-fehéreknek a második félidőben még annyira sem ment a játék, mint az elsőben. A vendégek lassan átvették a játék irányítását, és végig enyhe mezőnyfölényben játszottak. A hazaiak a nehezen megszerzett labdákat gyorsan elvesztették, nem volt egy irányító, aki összefogta volna a csapatot. Egyáltalán nem lehetett látni azt a szervezettséget, harcosságot, motivációt, amely tavasszal jellemezte a csapatot. A hazaiaknak semmi sem sikerült, de nem is sokat tettek azért, hogy sikerüljön. Az 57. percben újra a hálójukba került a labda: egy jobb oldali támadás végén az ügyetlenkedő védők között Čekovský a kifutó kapus mellett a rövid felső sarokba emelte a labdát. (0-2)

A 78. percben aztán biztossá tette győzelmét a Zólyombrézó: a hazai védők újabb bakija végén Tubonemi közelről talált a kapuba, ezzel beállítva az 1:3-as végeredményt.

Összességében a vendégek rámenősebben, ügyesebben játszottak, kihasználták az adódó helyzeteiket, mi pedig csak asszisztáltunk hozzá. Győzelmük teljesen megérdemelt.

A hazaiak a jövő héten, a 26. fordulóban, április 21-én (szombaton) 16,00 órától a sereghajtó FC Petržalka 1898, a.s. együttesét fogadják. A mérkőzést Štefan Leško (Kosice) vezeti, segítői Bobko és Špivák lesznek.