34059

Akár gólarányt is javíthattak volna a rimaszombatiak.

A II. labdarúgóliga 32. (utolsó előtti) fordulójában a kék – fehérek a szomszédos, a bajnokságból már kiesett losonciak ellen léptek pályára hazai környezetben, és 2:1 arányú győzelmet arattak egy gólhelyzetekben gazdag mérkőzésen.

A 32. forduló további eredményei:
Zólyombrézó – Miava 1:1 (1:0), Máriatölgyes – Rózsahegy B 1:2 (1:0), Pozsonyligetfalu – Alsókubin 1:2 (0:1), Nagymihály – Szepsi 0:0, Szenc – Liptószentmiklós 0:2 (0:1)
Rimaszombat – Losonc 2:1 (1:0 )
Rimaszombat, 383 néző, v.: Prešinský – Kubačka, Žákech
Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Mravec (46. Köböl), Zvara, Morháč – Migaľa, Siheľský, Sedlák (89. Š. Rubint) , Pribula – Pisarik (86. J. Slovák), P. Ďurica
Vezetőedző: Branislav Mráz
Losonc: Michalík – Mižík, Szöcs, Daško, Flyashko – Čonka, Nilaš (59. Kovanič), Kulík, Schwantner (Vilhan), – Heuser, Beňo
Vezetőedző: Ladislav Molnár
Gólszerzők: 45. Pisarik, 82. P. Ďurica illetve 90. Szöcs
Sárga lap: Mižík, Schwantner – mindkettő Losonc

Közepes színvonalú összecsapáson, rég nem látott gyenge ellenfél ellen, akár kétszámjegyű győzelmet is arathatott volna a hazai kék-fehér együttes. Rögtön az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, kapujuk elé szorították ellenfelüket, de a jobbnál jobb helyzetekkel sem tudtak mit kezdeni. A hazai csatárok többször is pontatlanul céloztak, vagy a vendégek kapusa volt jó helyen, néhányszor pedig a kapufa is a vendégek segítségére volt. A félidő utolsó percében aztán fölényők góllá érett: jobb oldali támadás végén Pribula becsapta védőjét, középre gurított, és a jókor érkező Pisarik a kapus mellett a hálóba lőtt (1-0).

A második félidő aztán ott kezdődött, ahol az első abbamaradt – a hazaiak támadtak, a vendégek védekezetek, Michalík kapus pedig tette a dolgát, sokszor védte a védhetetlennek látszó helyzeteket is. A 82. percben aztán már ő sem tudott segíteni: egy kapura lőtt labdát lábbal még menteni tudott, de a kipattanót már a jó helyen álló P. Ďurica nagy nyugalommal a hálóba pofozta (2-0).

A hosszabbításra is maradt még izgalom: a vendégek szabadrúgást végeztek el, a hazaiak elméláztak a tizenhatoson belül, és a jó ütemben felugró Szöcs a kapuba fejelt, ezzel beállítva a 2:1-es végeredményt.
A rimaszombatiak a bajnokság zárófordulójában május 27-én, vasárnap 17,00 órakor a rózsahegyi fakó otthonában lépnek pályára. A mérkőzést Adam Somoláni (Bratislava) vezeti, segítői Milan Cuninka (Dunajská Lužná) és Viktor Martiš (Bratislava) lesznek.