35029

A londoni olimpia hetedik napján Cseh László újabb bronzérmet szerzett Magyarországnak. Szlovákia bronzérmeinek számát a Hochschorner-fivérek gyarapították.

Cseh László a két amerikai nagyság, Ryan Lochte és Michael Phelps mögött a harmadik helyen végzett a férfi 200 méteres vegyes úszás döntőjében.
A vadvízi szlalom kenu-kettősök versenyében a szlovák Hochschorner-fivérek ugyancsak harmadikok lettek, az aranyat és ezüstöt a házigazda brit versenyzők (Tim Baillie-Etienne Stott, és David Florence-Richard Hounslow) szerezték meg.

Sportolóink eddig öt érmet gyűjtöttek (2 arany, 1 ezüst, 2 bronz), a szlovákoknak három bronzérük van. Magyarország az éremtáblázat 14. helyén áll, Szlovákia a 40,

Magyarország érmesei:
– Szilágyi Áron (kard, egyéni) – arany
– Gyurta Dániel (200 méteres mellúszás) – arany + világcsúcs!

– Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (vadvízi szlalom, kenu kettős) – bronz

A szlovákiai magyarok közül a sportlövő Varga Erik augusztus 5-én és 6-án küzd az olimpiai helyezésekért, a kenus Tarr György (K4, 1000 m) és Gelle Péter (K2, 1000 m, K4 1000 m) számára augusztus 6-án kezdődnek a küzdelmek.

Az olimpai érem általában komoly anyagi megbecsülést jelent. Általában, mert éppen a házigazda britek nem részesítik pénzjutalomban olimpiai éremszerzőiket. A legbőkezűbb Olaszország, ahol 142 ezer eurót ér az olimpiai arany. Oroszországban 105 ezret, Magyarországon legalább 67 ezret (még nem döntötték el, csak azt tudni, hogy legalább annyi lesz, mint négy éve, Pekingben, ahol 20 millió forintot ért az aranyérem, az ezüst 18 millió forintot, a bronz pedig 14 milliót). Szlovákiában az arány ára 45 000, az ezüsté 35 ezer, a bronzé pedig 25 000 euró.