35299

 (Képgalériával) Első alkalommal szervezte meg a simonyi egyházközség – élén Dr. Gál László lelkipásztorral – a gyermekek nyári táboroztatását.

A 45 résztvevővel zajló öt napos együttlét költségeinek fedezéséhez a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Közalapjának egyházépítői kerete, magánvállalkozók és két gyülekezet is hozzájárult. Az apácaszakállasi Cédrus zenekar egész estét betöltő koncerttel gazdagította a tábor programját.

A Simonyi Református Egyházközség az idén először szervezte meg elsősorban a gyülekezethez tartozó gyermekek, egyházi jellegű, a KOEN Alapítvány által kiadott tervekre, segédanyagokra épülő napközis táborát, melyre augusztus 6. és 10. között (hétfőtől – péntekig) került sor. A gyermekekkel való foglalkozás reggel kilenc órakor kezdődött a református templomban. A közös áhítat, majd a napi ige ismertetése és Elizeus próféta életének egy-egy szeletét feldolgozó történet átadása után a résztvevők csoportba osztódva még aprólékosabban átbeszélték az elhangzottakat. Minden nap fél egytől volt az ebéd, majd ezt követően különféle játékos délutáni programokkal gazdagodott a gyermekek táborozása. Ki lehetett próbálni a métát, de volt olimpia, kincskeresés és filmvetítés is. Az apácaszakállasi gyülekezet Cédrus zenekara pedig egy egész estét betöltő koncertet adott. A 45 gyermek foglalkoztatását biztosító tábor péntek délután zárult a szülők részvételével megtartott istentisztelettel, valamint a tábortűz melletti szeretetvendégséggel.

A gyermekek korosztály szerint – óvodás, kis- és nagycsoportos – besorolást kaptak. Vezetésüket a komáromi Selye János Egyetem teológus hallgatói, az apácaszakállasi gyülekezet tagjai, helybeli pedagógusok és óvónők, valamint az egyházközség lelkipásztora vállalta magára, beleértve az előadások tartását és az énekekre való tanítást.

A tábor költségeinek fedezéséhez Simonyi község önkormányzata sajnos nem tudott hozzájárulni, de a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Közalapjának egyházépítői kerete a programot 150 euróval támogatta, 40 eurót ajánlott fel Darnya község, a Serkei Református Egyházközség pedig 20 eurót, mivel innen is érkeztek gyermekek a táborba.

A gyermekek étkeztetését a gyülekezet asszonyai vállalták magukra, de a helyi üzletesek és a szülők is besegítettek különféle gyümölcsökkel és péksüteményekkel. A táborozókat naponta egy feledi pékség látta el friss kenyérrel, egy másik vállalkozás pedig nagyobb mennyiségű gyümölcsöt ajánlott fel a gyermekek számára. A szülők és a magánvállalkozók étellel és üdítővel is támogatták a rendezvényt.

“Hálát adunk Istennek, hiszen csodálatos volt látni, ahogy egész gyermeksereg dicsérte együtt az Urat. A táborban többségében a gyülekezet gyermekei vettek részt, de jöttek Simonyiból is, valamint roma származásúak is voltak, mivel szerettük volna egy ilyen közösség keretén belül megmutatni, hogyan lehet egymás mellett élni a más népcsoporthoz tartozókkal. Úgy vélem, hogy ez az igyekezetünk sikerült is, hiszen a gyermekek azóta is összejárnak. Csodálatos volt a tábor visszhangja. Amennyiben Isten is életet bennünket, jövőre szeretnénk újra megszervezni és egy új hagyományt teremteni a faluban” – mondta a Reformata honlapnak Dr. Gál László lelkipásztor.

{phocagallery view=category|categoryid=591|limitstart=0|limitcount=0|type=1}

Reformata, Felvidék.ma