35141

Három hazai siker és három döntetlen: ez a hétvégén játszott 4. forduló mérlege a II. labdarúgóligában. Jó iramú mérkőzésen győztek a dunaszerdahelyiek, habár a mérkőzés végén a szenciek közel álltak az egyenlítéshez.

Emberhátrányból fordítottak a somorjaiak, és mentettek pontot a másik újonc ellen. Magabiztosan nyert a Vágsellye a bajnokesélyes Nagymihály ellen. Súlyos vereséget szenvedtek a három mérkőzés után hatodik helyen álló rimaszombatiak a újonc bátfaiak otthonában.
A 4. forduló eredményei:  Somorja – Rózsaszállás 2:2, Liptószentmiklós – Máriatölgyes 0:0, Vágsellye – Nagymihály 3:1, Bártfa – Rimaszombat 4:0 (2:0), Dunaszerdahely – Szenc 1:0, Zólyombrézó – Alsókubin 1:1
Somorja – Rózsaszállás  2:2 (0:1)
Gólok: 0:1 Kurák (22.), 0:2 Kurák (66.), 1:2 Ležaič (11-esből 83.), M. Sedlák (89.)
Dunaszerdahely – Szenc  1:0 (1:0)
Gólok: 1:0 Banovič (37.)
Vágsellye – Nagymihály  3:1 (1:0)
Gólok: 1:0 Čurgali (26.), 2:0 Čurgali (53.), 2:1 Regáli (71.), 3:1 Jakubiak (90.)
Bártfa – Rimaszombat 4:0 (2:0)
Bártfa,  1365 néző.  Vezette: Štefan Leško – Gabriel Ádám, Branislav Hancko
Gólszerzők:  1:0 Seman (7.), 2:0 Mravec (33. öngól), 3:0 De Azevedo (57.), Seman (59.)
Sárga lap:  L. Zápotoka (49.), M. Seman (51.), Grohoľ (64.) – Poleť (19.), Gálik (22.), Migala (51.)
Rimaszombat: Kostolanský –Poleť, Mravec, Zvara, Gálik (Vargic 66.) – Nilaš – Siheľský, Köböl (Čertík 66.), P. Ďurica, Migaľa –  Nakamura (Lupták 83.)

A hazaiak jól kezdték a mérkőzést, már a 7. percben megadták a mérkőzés alaphangját, ekkor Seman helyezett magabiztosan a vendégek hálójába – 1:0. A folytatásban is a hazaiak támadtak, és a 33. percben egy védelmi hibát követően Mravec labdája a saját kapujában kötött ki, öngól – 2:0. A házigazdák így kétgólos előnnyel vonultak szünetre.
A rimaszombatiak a szünet után sem tudtak újítani, a Bártfa pedig még biztosabbá tette vezetését: előbb De Azevedo – 3:0, majd két perc múlva újra Seman talált a gömöriek kapujába 4:0. Az újonc hazaiak végig jobban játszva, megérdemelt sikert arattak a kapura veszélytelen kék-fehérek ellen.

12.    Somorja          4 0 2 2    2:6    2

Az 5. forduló mérkőzései – augusztus 18-án (szombat), 16,00: Alsókubin – Somorja (Fajčík), Rimaszombat – Dunaszerdahely (Hracho), Máriatölgyes – Vágsellye (Valášek), Rózsaszállás – Liptószentmiklós (Jaška) – 17,30: Szenc – Zólyombrézó (Hrčka) – 19,30: Nagymihály – Bártfa (Michlian)