35720

A Ferencváros Dabason is könnyed győzelmet aratott Nagymihály csapata ellen, a női kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjének második mérkőzésén. A zöld-fehérek 31–22-re nyertek, így 71–48-as összesítéssel jutottak a BL főtáblájára.

Elméletileg Bajnokok Ligája-selejtezőt, gyakorlatilag edzőmérkőzést játszott a Ferencváros női kézilabdacsapata a nagymihályiak ellen. Az első találkozón, idegenben is könnyedén, 14 góllal nyertek a zöld-fehérek, s természetesen ezúttal sem volt gond.

FTC-Rail Cargo Hungaria – Iuventa Michalovce 31–22 (16–8)
800 néző
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3

Igaz, a vártnál kissé döcögősebben indult be a gépezet, mert bár a nyolcadik percben 5–2-re vezetett a Fradi, ezután tíz-tizenkét percig érdemben nem tudott még jobban ellépni ellenfelétől, amely sokáig tartotta 3-4 gólos hátrányát. Elek Gábor vezetőedző időt is kért, ami jót tett a hazai csapatnak.
A Ferencváros gyors indítás után három gólt szerzett az első félidőben, míg a vendégek egyszer sem tudták leindítani a magyar csapatot, amelynek lövései majd’ 60 százalékban utat találtak a kapuba. A játék minden elemében jobb Fradi 16–8-as vezetéssel kezdhette meg a második félidőt.
A második játékrészben is csak azért lehetett izgulni, hogy senki se sérüljön le a csapatból. Az első meccsen kisebb combsérülést szenvedő Vérten Orsolya, valamint a vállával bajlódó Zácsik Szandra nem is játszott az összecsapáson.
Az utolsó negyedórát már csak le „kellett” játszani, igazából csupán az volt a kérdés, hogy mennyivel nyer a Fradi. Végül 31–22-re győzött, és kettős sikerrel jutott a csoportkörbe.

Az utóbbi két szezonban KEK-győztes FTC a norvég Larvik, az orosz Dinamo Volgograd és a svéd Sävehof együttesével találkozik a 16 között. A csapat első meccse a kiírás szerint október 14-én lesz Volgográdban. A zöld-fehérek legutóbb a 2007–2008-as idényben szerepeltek a legrangosabb kupa főtábláján.