35505

A londoni paralimpián újabb érmeket gyűjtöttek Szlovákia és Magyarország versenyzői.

Magyarország színeiben Tóth Tamás és Sors Tamás ezüst, illetve bronzérmet szereztek 100 méteres gyorsúszásban.
A Krajnyák Zsuzsa, Juhász Veronika, Dani Gyöngyi összetételű párbajtőrcsapat ezüstöt nyert, miután a döntőben 45-38-ra kikapott a kínai válogatottól. Ezzel a három éremmel már 13-ra (2 arany, öt ezüst, 6 bronz) növekedett a magyar éremgyűjtemény.

A szlovák asztaliteniszezők másodszor örülhettek győzelemnek. Ján Riapoš duplázott, Rastislav Revúckyval és Martin Ludrovskýval a csapatdöntőben 3:0-ra ynertek Franciaország ellen. Szlovákiának négy érme van (két arany, 1 ezüst és 1 bronz.)
A 4280 sportolóval megrendezett paralimpia szeptember 9-ig tart a brit fővárosban.