36093

Október 16-án a magyar nemzeti tizenegy hazai pályán, 3:1 arányban legyőzte Törökország legjobbjait. A szlovák válogatott szintén hazai pályán 0:1 arányú vereséget szenvedett a görögöktől.

Október 16-án rendezték a 2014-es riói világbajnokság selejtezőinek 4. fordulóját.

Magyarország – Törökország 3:1 (1:1)
Puskás Ferenc Stadion
Gólszerzők: Koman (31.), Szalai Á. (50.), Gera (58. – 11-esből), ill. Mevlüt Erdinc (22.)

Magyarország: Bogdán – Vanczák, Korcsmár, Mészáros N., Kádár T. – Varga J., Elek Á. (Pátkai, a szünetben) – Gera, Hajnal (Pintér, 77.), Koman (Koltai, 74.) – Szalai Á.
Törökország: Volkan Demirel – Hamit Altintop, Egemen Korkmaz, Ömer Toprak, Hasan Ali Kaldirim – Mehmet Ekici (Serkan Sararer, 64.), Nuri Sahin, Emre Belözoglu, Caner Erkin (Umut Bulut, 75.) – Tunay Turun (Aydin Yilmaz, a szünetben), Mevlüt Erdinc

Gól: 63. Salpingidis

Szlovákia: D. Kuciak – Zabavník, Škrtel, Saláta, Breznaník – Pečovský, Kucka (82. Guédé) – Hamšík, Sapara, Stoch (69. V. Weiss) – M. Ďuriš (72. Hološko)
Görögország: Karnezis – Torosidis, Papastathopulos, Siovas (76. Fotakis), Spyropulos – Tziolis – Salpingidis, Ninis (66. Karagunis), Katsuranis, Samaras – Gekas (59. Mitroglou)

BGy, Felvidék.ma

A magyar-török mérkőzésre sokan utaztak a Felvidékről is, ahogy az képgalériánkban is látszik – Karaffa Attila fotói.