37332

Brünnben négy kézilabda-válogatott részvételével megkezdődött a csehországi Újév Kupa. A szlovákok legyőzték a cseheket, a magyarok döntetlent játszottak a lengyelekkel.

Szlovákia-Csehország 30-22 (14-12)

Magyarország-Lengyelország 27-27 (12-14)
Mocsai Lajos együttese, amelynek a mostani az utolsó erőfelmérő tornája a vb előtt, a pénteki meccsen álmosan kezdett, s az ellenfél négy góllal meglépett. Az első negyedóra elteltével sikerült az egyenlítés, utána már végig feszes csata zajlott a pályán. A szünetben a lengyeleknél volt az előny (12-14), s a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint még a 40. percben is egygólnyival jobban állt a rivális (16-17). Az 50. percben aztán utolérte a Mocsai-csapat a lengyeleket (22-22), s végül döntetlennel zárult a mérkőzés.

A torna állása: 1. Szlovákia 2 pont (30-22), 2. Magyarország 1 (27-27) és Lengyelország 1 (27-27), 4. Csehország 0 (22-30)
A további program:
szombat: Csehország-Magyarország 12.15, Szlovákia-Lengyelország 14.15
vasárnap: Csehország-Lengyelország 11.15, Magyarország-Szlovákia 13.15

A spanyolországi világbajnokság 11-én kezdődik, a magyarok 12-én játsszák majd az első mérkőzésüket, Egyiptom legjobbjaival. Az Újév Kupa csapatai közül a magyar mellett még a lengyel lesz résztvevője a vb-nek.