39034

A magyar jégkorong-válogatott 4-2-re nyert a brit csapat ellen a divízió I-es világbajnokság nyitófordulójában a Papp László Arénában.

A hazaiak végig nagy mezőnyfölényben voltak, ám egészen a 23. percig a vendégek vezettek egy szerencsés góllal, és a 37. percig tartották a döntetlent. A záró játékrészben aztán – az egy év kihagyás után visszatérő Szuper Levente nagy mentését követően – Sikorčin Ladislav végleg eldöntötte a három pont sorsát. Sikorčin szlovák állampolgár volt, ám 2011-ben kérvényezte és megkapta a magyar állampolgárságot.
A magyarok hétfőn az olaszokkal szemben alulmaradt dél-koreaiakkal találkoznak.

Magyarország – Nagy-Britannia 4-2 (0-1, 3-1, 1-0). gól: Nagy G. (23.), Vas M. (29.), Ladányi (37.), Sikorcin (52.), illetve D. Phillips (17.), Shields (31.)

A kapuban Szuper Levente kezdett, aki az elmúlt idényt kihagyta, ám így is meggyőzte Chernomaz kapitányt, hogy első számú kapusként számítson rá.  Az első harmadban nagy mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, sok volt a lövés, a testjáték, Murphy azonban mindent védett, ugyanakkor David Phillips távoli lövése Szuper lábvédői között utat talált.  A folytatásban sikerült gyorsan egyenlíteni Nagy Gergő kapáslövésével. Maradt a nyomás, Vas Márton egy kipattanót értékesített, ezzel már a magyaroknál volt az előny. Szirányi kiállítását góllal büntette a brit gárda, ám ezzel sem tört meg a lendület, mert előbb Ladányi, majd később Vas János talált be. Utóbbi gólját végül rúgó mozdulat miatt nem adták meg. A harmadik harmadban főleg az ellentámadásokra játszott a magyar csapat. Az 52. percben Szuper védett óriásit, és a kontrát követően Sikorcin lőtt hatalmas gólt. A hajrában sok volt a kiállítás, az utolsó perceket végig támadták a britek, de nem sikerült gólt szerezniük.
Rich Chernomaz szövetségi kapitány: “Nagyon nehéz volt a kezdés, nagy volt az elvárás a játékosokkal szemben a jó rajt miatt. Az elején még nem mentek be a helyzetek, de végig ragaszkodtunk a taktikánkhoz, és ez eredményre vezetett. Büszke vagyok a csapatomra, és külön köszönet a világ legnagyszerűbb szurkolótáborának.”

További eredmányek: Kazahsztán-Japán 5-2, Olaszország-Koreai Köztársaság 4-0.