42163

Pozsonyban legutóbb a tavalyi bajnoki döntőben találkoztak. Akkor és ott már több mint húsz ponttal vezetett a vendég együttes, ám jött a fordulat…   Az október 16-i Inter-MBK Rieker Komárom bajnoki kosárlabda-mérkőzésen – a lényegtől eltekintve – minden másképpen alakult.
Azon a bizonyos május végi összecsapáson a komáromi együttes egészen közel került első bajnoki címéhez. A 15. minutumban már huszonhárom ponttal vezettek, miközben egy győzelemre voltak a dicsőségtől. Rančíkék akkor iszonyatos energiákat mozgósítva visszakapaszkodtak, és végül a finálé utolsó, komáromi párharca után is ők örülhettek.
Nos, a bajnok és az ezüstérmes tegnapi „sima” bajnokija semmiben nem hasonlított a legutóbbi pozsonyi ütközetre. Egyetlen szegmensében azonban mégis: a fővárost az MBK-nak most sem sikerült bevennie.
A hazaiak már az ötödik perc után 12-2-re elhúztak, előnyük azonban nem sokkal később tovább növekedett. csaknem fél óra telt el a mérkőzésből, amikor a legnagyobb különbséget mutatta az eredményjelző – 53-38 volt az Inter javára.
Az utolsó negyed sem bővelkedett fordulatokban, az MBK-nak csupán a tisztes helytállásra futotta erejéből. A presztízsmérkőzést így magabiztosan nyerte a bajnoki cím birtokosa a trónkövetelővel szemben. Korai lenne azonban messzemenő következtetéseket levonni az „egyszeri bajnokiból”, ráadásul az epheszoszi Hérakleitosz is megmondta: nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba…
INTER – MBK RIEKER KOMÁROM 71:61 (24:13, 38:30, 56:45)
Legeredményesebbek: Miloševič 17, Starosta 16, illetve: Hall 22, Kovačevič 12.