42281

Hétközi fordulót rendeztek a szlovák kosárlabda extraligában. A lévai együttes száz pontot dobva, a komáromi MBK hullámzó teljesítménnyel, a bajnoki címvédő Inter szoros csatában győzött.

Halls és Myles, valamint a cserepad hathatós közreműködésével ugyan tizennyolc ponttal győzött a komáromi MBK Rieker a privigyeiek ellen, ám korántsem volt ez olyan egyértelmű, mint ahogy azt a végeredmény alapján tűnne. A hazaiak roppant hullámzó teljesítményt nyújtottak, az első negyedben öt ponttal „égtek”, a második félidőt azonban már tizenkét pontos előnnyel kezdték. De ezzel még nem volt vége a „hullámzásnak”, hiszen a harmadik játékrészben a vendég együttes felkapaszkodott. Rón mester azonban húzott egyet: és a cserepadról beszálló Szabó, valamint Šoška vezérletével „kedvező szelet kapott” az addig csak vitorlás csónakként hánykódó alakulat. Komárom – Privigye: 85 – 67.

Távirati stílusban a többi mérkőzésről:
A Handlová izgalmas csatában győzni tudott Besztercebányán, ahogy az Inter is saját otthonában – két pontot verve a nyitrai együttesre. Szintén hazai pályán nyert a két nyeretlen csapat összecsapásán a Léva Igló ellen úgy, hogy a hazaiak négy egységgel túlszárnyalták a bűvös száz pontos határt. A hétvégén Komáromban győzedelmeskedő Svit szabadnapos volt. A táblázat élmezőnye: 1. Inter, 2. Nyitra, 3. Svit. Komárom nyolc ponttal – és három per kettes mérleggel – a negyedik.