labda2

Mind a fülekiek, mind a felediek magabiztos győzelmet arattak a hétvégén, s mindkét csapat a táblázat élére ugrott.
A Régióbajnokságban mind a losonciak, mind a tiszolciak kikaptak (ez utóbbiak hazai pályán az újonc badíniaktól), s mindkét csapat az alsóházban található, a tiszolciak hetek óta az utolsó helyen szerénykednek.

A IV. ligában a fülekieknek nem okozott gondot hazai pályán a három pont begyűjtése, s az V. ligában a lubényiek sem zavartak sok vizet a felediek otthonában.
A területi I. osztályban másodszor botlottak meg az ajnácskőiek, akik ezúttal Osgyánban játszottak alárendelt szerepet, s meglepetésre a sajószentkirályiak is kikaptak odahaza a kisrőceiektől. A II. osztályban a rimaszécsiek, a nemesradnótiak és a nagybalogiak is kiütéssel győztek, s már nem is meglepő a balogfalaiak mélyrepülése, akik odahaza kaptak kilenc gólt a nemesradnótiaktól.

Fülek–Kováčová 2:0 (1:0)
Az FTC összeállítása: Varga–Urbancsok, Telek, Tóth T., Kasza(Csík 80.)–Bari, Lipták, Spodniak–Botos (Nagy 86.), Raisz, Tóth F.
Góllövők: Raisz és Tóth F.
Vezette: Mihálik, sárga lap: Lipták, 500 néző

A lagymatag első félidőben Raisz szép átlövése jelentette az egyetlen pozitívumot, ám a másodikban felébredt a csapat s esélyt sem adva magabiztos győzelmet aratott a fásultan futballozó vendégek ellen. Sokáig nyílt volt ugyan az összecsapás, de Tóth Ferenc bombája minden nyitott kérdést lezárt.
A vendégek az első perctől kezdve beálltak védekezni, eddigi ellenfeleinkhez hasonlóan a kontrákra építettek. Volt ugyan egy-két veszélyes támadásuk, de igazi erőpróbát nem állítottak az FTC elé. Együttesünk lassan és körülményesen szövögette támadásait, a kapu elé csak elvétve kerültünk. A 9. percben Spodniak tört egy az egyben kapura, 13 méterről tüzelt, ám a kapus leért a bal alsóba tartó labdára. Ezután unalmas, sok hibával tarkított mérkőzést követhettek figyelemmel a kilátogatók, bár az igazsághoz tartozik, hogy csapatunk nagyon kellemetlen és jól védekező ellenfél ellen játszott. Egészen a 35. percig nem történt semmi érdemleges, akkor azonban sikerült megszerezni a vezetést. Bari remek ütempassza után Raisz lőtt 22 méterről a kapu bal oldalába, 1:0. A 44. percben majdnem jött a válasz, ellenfelünk jobb oldali csatára nagy helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt, hét méterről.
A második félidőben felébredt a gárda, ám a nyomasztó mezőnyfölény ellenére nem sikerült betalálni. Teltek a percek, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 65. percben Spodniak fejese kerülte el alig a ketrecet, míg a 69. percben Botos lövése. A 75. percben Tóth Ferenc kapott középen – 25 méterre a kaputól – labdát, majd egy átvétel után irtózatosan nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. A kapus mozdulni sem tudott, 2:0. Öt perccel később Bari tekerését védte bravúrral, majd nem sokra rá Botos tört be a tizenhatoson belülre, ám kiszorított helyzetből a jobb kapufa mellé lőtt. A 90. percben még Varga mutatott be egy parádés védést, majd pár perccel később a játékvezető lefújta az összecsapást – számol be a mérkőzésről az ftc.filakovo.blog.hu.

8. forduló:
Ipolybalog–Ragyolc 1:1, Feled–Lubény 3:0 (1:0), g.: Uhrin, Kókai és Bolcsó, Buzitka–Tornalja 3:0 (1:0)

I. osztály, 8. forduló:
Sajógömör–Feled B 4:1, Osgyán–Ajnácskő 3:0, Jolsva–Bátka 1:4, Nagytörék–Murány 0:3, Sajószentkirály–Kisrőce 1:2

II. osztály, 8. forduló:
Balogfala–Nemesradnót 2:9, Nagybalog–Uzapanyit 9:3, Rimaszécs–Klenóc 6:0 (1:0)
Góllövők: Váradi László 2, Lakatos Zsolt, Lakatos Csaba, Busa Gábor és Busa Krisztián
Játékvezető: Vilhan, sárga lap: Feketevízi Márk, 100 néző
A rimaszécsiek összeállítása: Horváth Ernő–Feketevízi András, Váradi Ales, Váradi Róbert, Feketevízi Márk, Busa Gábor, Lakatos László (Busa Krisztián), Lakatos Csaba, Lakatos Zsolt, Váradi László (Varga Norbert), Váradi József (Váradi Gábor).

Kicsit tartottunk a bajnoki táblázatot vezető Klenóciaktól, de a kezdeti tapogatózó játék után fokozatosan átvettük az irányítást, sőt már a 2. percben Váradi László lövése alig tévesztette el a kaput. Újabb nagy helyzetünket a 6. percben Lakatos Csabi hagyta ki, aki a kapu előterében nem talált be az üres kapuba. A 18. percben fölényünket Váradi László váltotta góllá, amikor Lakatos Csaba remek átadása után elfutott a jobb oldalon és a kapust elfektetve kilőtte a jobb felső sarkot (1:0). Megszerzett vezetésünk megzavarta a vendégek amúgy is lagymatag játékát, akik a labda helyett főleg Vilhan játékvezetővel kezdtek foglalkozni, ez irányú igyekezetüket rövid idő alatt két sárgalappal jutalmazta az amúgy jól bíráskodó játékvezető. Ez nem volt elég, a 36. percben a játékvezető sértegetéséért a vendégek hatos számú játékosának kellett idő előtt elhagyni a játékteret. Az első félidő végéig már nem változott az eredmény, jól jött a szünet mindkét csapat játékosainak. A második félidőre már megnyugodtak a játékosok, és csapatunk játékosai kihasználva az emberelőnyünket szinte saját kapujukhoz szögeztük az ellenfelünket. Második gólunkat az 52. percben, Lakatos Zsolt szerezte, egy szép egyéni akció után talált a hálóba (2:0). A 62. percben a csereként beállt Busa Krisztián rázta le a védőit és védhetetlen lövése a bal felső sarokban kötött ki (3:0). Fölényünkre jellemző, hogy a vendégek első kapura tartó lövésére 66. percet kellett várni, amit kapusunk egy kis szerencsével, de hárítani tudott. Az ezt követő ellentámadás után a 67. percben, Busa Gábor jobboldali beadása után Váradi László fejelt a hálóba (4: 0). A 70. percben Feketevízi Márk szabálytalan szerelését sárgalappal jutalmazta Vilhan játékvezető. A mérkőzés legszebb gólját a 85. percben, Busa Gábor szerezte, aki a kint álló kapus felett emelt a hálóba (5:0). Nagyarányú győzelmünket Lakatos Csaba biztosította be, aki a 87. percben kicselezte a védőjét és a tehetetlen kapus mellet elgurította a labdát (6:0). Már mindenki elkönyvelte a mérkőzés végét, amikor az utolsó percben Vilhan játékvezető egy ártatlan műesést tizenegyessel jutalmazott, amit a vendégek csatára gyatrán a kapu mellé lőtt. Az egész mérkőzésen mi irányítottuk a játékot, mivel a vendégek energiáját felemésztette Vilhan játékvezetővel folytatott felesleges vita – számolt be a mérkőzésről Ambrúzs Zoltán.

1. Rimavská Seč 7 6 0 1 35:9 18
2. Radnovce 7 5 1 1 34:8 16
3. Klenovec 7 5 1 1 20:15 16
4. Veľký Blh 7 3 0 4 28:22 9
5. Sirk 6 2 0 4 9:22 6
6. Uz. Panica 7 2 0 5 16:29 6
7. Blhovce 7 0 0 7 14:51 0