44872

Dunaszerdahelyen az élvonalban játszó DAC futballcsapata ötezer néző előtt, fantasztikus szurkolótáborral segítve újabb győzelmet aratott, ezúttal a zsolnaiak ellen.

A játék megkezdése előtt a „B-közép” elénekelte a magyar Himnuszt, majd végig hajtotta a csapatot. Nem hiába! Az első félidőben még inkább csak kóstolgatták egymást a csapatok, ám a másik félidő első negyedórája pazar játékot hozott. A DAC hat perc különbséggel két gólt lőtt, melyek J. Brašeň, illetve Újlaky E. nevéhez fűződnek, emellett további ígéretes támadásai, helyzetei is voltak. Viszonylag hamar jött a zsolnaiak szépítő gólja is, ám a dunaszerdahelyiek ennél többet nem engedtek, és megérdemelten otthon tartották a három pontot.
A DAC-nak 20 pontja van. Tavasszal, miután Világi Oszkáré lett a klub, az öt tavaszi meccsen 10 pontot gyűjtött. Annyit, mint az egész őszi szezon alatt! Ha ez a játék folytatódik, a középmezőnybe verekedheti magát. Bár ott van a hatpontos büntetés, melyet a bajnokság befejezése után levonnak a csapattól. Ezt a sereghajtó nyitraiak is tudják, akik odahaza szintén győztek (3:0 a Myjava ellen), és most 15 ponttal állnak a tabella végén.
A DAC a következő összeállításban játszott: Penksa – M. Turňa, Čaušič, Peter Majerník, O. Szabo – Krišto (80. Kwin Amban), G. Straka – E. Ujlaky (87. Matúš), Gergel, Brašeň (83. R. Valenta) – Szarka
A 24. forduló eredményei: DAC –MŠK Žilina 2:1, FC Nitra – Spartak Myjava 3:0, FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 0:1, FC Spartak Trnava – AS Trenčín 3:1, FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 1:0. A Slovan – FK Senica mérkőzést holnap játsszák.
A DAC a 25. fordulóban, az FK Senica otthonába látogat (április 5., 17.30).