44485

Farkas Henrietta szerezte meg a szlovák paralimpiai csapat első aranyérmét a Szocsiban zajló paralimpiai játékok nyitónapján. A rozsnyói születésű lesikló a látássérültek mezőnyében diadalmaskodott.
Farkas 1:31,55 perces idővel, az angol Etheringtont és Alexandra Francevovát megelőzve végzett az élen lesiklásban. A fiatal látássérült sportoló nem először áll az olimpiai dobogó legfelső fokán, négy évvel ezelőtt a kanadai Vancouverben háromszor részesült a legjobbnak járó elismerésben. Szocsiban csaknem három másodpercet vert a második helyezettre.
Miroslav Haraus a férfiak mezőnyében – ugyancsak a látássérültek versenyében – szerzett ezüstérmet, a szlovák síző mindössze 0,25 másodperccel maradt le a győztes Yon Santacanától. Ugyancsak pontszerző helyen végzett a szlovák Jakub Krako, aki 36 századmásodperccel a kanadai Marcoux után, negyedikként ért célba.
A paralimpiai játékok nyitónapján megszületett a házigazda oroszok első aranyérme is, a 35 éves Roman Petyuskov az ülő biatlonos számban végzett az élen.
A Szocsiban zajló sportrendezvények március 8-tól 16-ig tartanak, az előzetes nevezések alapján 45 országból 547 versenyző indul, ami rekordnak számít. A paralimpa kilenc napján öt sportágban összesen 72 aranyérmet osztanak ki.