45838

A Karate Országos Bajnokság mindig fontosabb és érzelmekkel telibb, mint bármelyik verseny az egész szezonban. A hétvégi versenyt Simonyban (Partizánske) rendezték meg, ahol hatvan klub, 468 versenyzője vett részt. A Taiyó karate egyesület az összesítésben a hetedik helyen végzett.
Hat tatamin (hagyományos japán szőnyeg, a szerk. megj.) küzdöttek a bajnokságon. A Taiyó karate egyesületnek 14 kijutó versenyzője jelent meg az országos bajnokságon, de csak kilencen indultak a bajnokságon. A versenyt Kata formagyakorlatokkal (képzelt ellenféllel való kötött technikájú küzdelem, a szerk. megj.) kezdték. Szulcsányi Ansztázia, Nagy Vikor, Bogárová Dominika és Bagita Dániel léptek tatamira. Kata formagyakorlatban Nagy Viktor ezüstérmet és Bogárová Dominika pedig bronzérmet harcolt ki. Bagita Dániel az ötödik helyezést szerezte meg. A versenyzőknek nehéz és népes mezőnyből kellett érvényesülniük. Kategóriánkként nem volt ritka a 25 versenyző, ami öt fordulót jelentett a döntőig és a harmadik helyig.
A Katák után következtek a Kumite küzdelmek, ahol a legkisebbek kezdtek. Rigó Rebeka remekül helyt állt, de 45838 3sajnos a bírók nem őt látták a jobbnak. Következett Szulcsányi Anasztázia, aki nagyon fegyelmezett csatákban a döntőig menetelt, ahol viszont egy hatalmas taktikai hibának köszönhetően az utolsó másodpercben átvette ellenfele a vezetést, így csak az ezüstérmet szerezte meg. A versenyt Bagita Dániel, Nagy Viktor, Erdélyiová Nina, Bogárová Dominika, Forró Áron és Vermes Ákos folytatták. Bagita Dani szépen, fegyelmezett küzdelmekben végig menetelt a mezőnyön és a döntőben egy remekül kezelt stratégiával győzött és megszerezte a szlovák bajnoki címet.

Nagy Viktor és Forró Áron is szépen küzdöttek a népes mezőnyben. Áron és Viktor az elődöntőben maradtak alul, így a bronzérmekért harcolhattak. Mindketten alulmaradtak pedig szívből küzdöttek, az ötödik helyezést érték el.
Erdélyiová Nina ógyallai kislány, aki tavaly szeptemberben kezdte karatés pályafutását nálunk, a Taiyóban. Már az is egy csoda volt, hogy fehérövesként kijutott az országos bajnokságra. Elszánt kis harcosunk pár hónapos karatés múltjával rendelkezve minőségileg nem maradt alul ellenfeleivel szemben és remekül harcolt. Csupán egy ponttal győzte le őt ellenfele a bronzéremért folyó csatában.
Vermes Ákos szépen nyitott és megverte első meccsében ellenfelét. Taktikai hibáknak köszönhetően nem sikerült érmet szerezni annak ellenére, hogy Ákos a mezőny egyik legjobbja volt.
A bajnokság utolsó szereplője Bogárová Dominika volt, akinek lábáról hat hete vették le a gipszet. Dominikának az orvos pénteken hagyta jóvá a sportolást. A fiatal versenyző csakis és kizárólag a tudására, fanatizmusára és nem a felkészülésre hagyatkozhatott. Mindez elég volt ahhoz, hogy megverje az egész, erős mezőnyt és megszerezze az egyesület számára a második szlovák bajnoki címet.
„Mindenkire hihetetlenül büszke vagyok, mert álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen jól szerepelünk. Minden versenyző a szívét a szőnyegen hagyta, én meg a hangomat a csarnokban” – fogalmazta meg Kiss Tibor, az egyesület vezetője, majd tovább folytatta – „Köszönöm a szülők példaértékű segítségét, Artúr remek coach munkáját és Bagita Roland minőségi bírói munkáját a versenyen. Bátran kijelenthetem, hogy a két bajnoki címmel, a két ezüstéremmel és az egy bronzzal még mindig a Szlovák karate élvonalába tartozunk!”