45819

A szlovák Patrik Tybor (Dukla Trencin) nyert összetettben a V4 elnevezésű kerékpárversenyen.

A szervezők szombati tájékoztatása szerint a Lengyelországot, Csehországot, Szlovákiát és Magyarországot érintő ötnapos, 658 kilométeres viadalon a második helyen a cseh Josef Hosek (Bauknecht-Author), a harmadikon klub- és honfitársa, Martin Hunal végzett.
A szombati záróetapon – amely Győrből vezetett Visegrádra – a lengyel Pawel Bernas (BDC-Marcpol) győzött. A legjobb magyar versenyző Kusztor Péter (Amplatz-BMC) lett.
A négy visegrádi tagállam külügyminisztériumának védnökségével, Martonyi János külügyminiszter fővédnökségével megvalósuló nemzetközi versenyen kedden, május 13-án rajtoltak el a kerékpárosok Lengyelországból, ahol 170 kilométeres futamot rendeztek. A csehországi 190,2 kilométeres és a szlovákiai 145 kilométeres szakasz után május 17-én Győrből indulva Visegrádon érkeztek célba a versenyzők a magyarországi 152,8 kilométeres futam végén. Együttesen 658 kilométert tettek meg a versenyen.

MTI Fotó: Kovács Attila