46874

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház egyházközségei vakációs, szabadidős tevékenységeket, és napközis táborokat szerveznek országszerte.
Bőséges kínálatukban a fiatalok részére is kínálnak táborozási lehetőségeket. A nyár folyamán 37 tábor valósul meg és nyújt szórakozási, ismerkedési és értelmes szabadidős tevékenységi lehetőséget különböző korosztályú gyerekek és fiatalok részére.
A nyári szünidő első napján a Rozsnyói Református Egyházközség óvodások és általános iskolások részér Válaszút címmel június 30. és július 4. között, naponta 9.00-től 16.00 óráig Vakációs Bibliahetet szervez a református alapiskolában.
Szintén június 30-ától Bátkában, Dunamocson, Nagyölveden, Rimaszombatban, Madaron és Kistárkányban is indulnak a hasonló témájú és tevékenységet kínáló napközis táborok. Ezen napközis táborok a KOEN program alapján valósulnak meg. Bővebben ezekről a táborokról ITT<<< találnak információt.
Egy nappal később kezdődik Kisújfaluban a napközis tábor szintén a KOEN program alapján, az alsó tagozatosok számára július 1. és 5. között, valamint a csicsói gyülekezet szervezésében július 2. és 6. között napközis táborra kerül sor a volt református iskola épületében, a gyülekezeti központ épületében az 5 és 12 éves korosztályúak számára. A tábor témája: Válaszút.

A KOEN Vakációs Bibliahetek és gyülekezetépítő napközis nyári táborok július 7-től folytatódnak több helyszínen is: Bátorkeszin, Kassán, Örösben , valamint a Barsi Református Egyházmegye július 7. és 12. között tábort szervez a nagysallói missziói központban a 7-14 éves korosztályú (alapiskolás, de még nem konfirmált) gyermekek részére. A tábor címe: Állj a Kősziklára! Bővebben ITT<<< tekinthetik meg a tábor programját.

A kisújfalui gyülekezet július 8. és 12. között szervezi meg a napközis táborát a KOEN program alapján a felső tagozatos tanulók számára. A perbetei egyházközség pedig július 14. és 18. között szervezi meg a gyülekezeti napközis táborát a KOEN program alapján.
A júliusi hónap folyamán még Bacskán, Bátorkeszin, Tanyiban, Apácszakállason és Kulcsodon szerveznek napközis táborokat. Bővebben ITT<<<. A reformtáusok gondoltak a fiatalokra is és azok problámáira, a Simonyi Református Egyházközség július 14. és 19. között szervezi meg Búcson a konfirmáció utáni korosztály táborát, amelyre a Vintop Karkó Panzióban és a hozzá tartozó iskola épületében kerül sor. A tábor témája: Aktuális kamaszkori példák, és felkészülés a felnőtt korra. A tábor ideje alatt előadások, játékok és tanulás váltja egymást. Két kirándulásra is sor kerül: Komáromba és Esztergomba. A szervezők 15 gyermek részvételével számolnak.

A júliusi hónap legnagyobb tábora – Élesztő – Kokaván lesz, július 23. – 27. között, a Firesz (Fiatal Reformátusok Szövetsége) szervezésében. A Firesz a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház ifjúsági szervezete, mely a Felvidék református fiataljait kívánja összefogni. A táborról Eseménynaptárunkban ITT<<< olvashatnak.

Az augusztusi hónapot immár tizenegyedik alkalommal a Gyermekkórustáborral indítják. A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zenei Osztálya szervezi meg a 6-14 éves gyermekek kórustáborát augusztus 4. és 9. között, melynek ezúttal a jókai Betlehem Missziós Központ ad otthont.
Augusztus negyedikével összesen hat tábor nyitja meg kapuit:
– A Firesz augusztus 4. és 8. között „ÜdítŐ” név alatt gyermektábort szervez a 6-13 éves gyermekek részére a Szőlőske melletti Hatfa táborhelyen Csodabogarak címmel. A tábor költsége 50,- Euró. Érdeklődni és jelentkezni Kiss Miklós örösi lelkipásztornál lehet (0918 540 046).
– A perbetei egyházközség augusztus 4. és 8. között szervezi meg a II. gyülekezeti napközis táborát a KOEN program alapján.
– A nagybalogi egyházközség augusztus 4. és 10. között gyülekezeti napközis tábort szervez az 6-12 korú alapiskolások számára a KOEN program alapján a helyi alapiskolában. A szervezők harminc gyermek részvételével számolnak.
– A Simonyi Református Egyházközség szervezésében augusztus 4. és 8. között gyülekezeti napközis táborra kerül sor a KOEN program alapján a parókián és missziói központban a 4-15 éves korosztályú gyermekek számára. Téma: Válaszút. A tábor szervezői ötven gyermek részvételével számolnak.
– A dunaszerdahelyi egyházközség augusztus 4. és 7. között szervezi meg a gyülekezeti napközis táborát a 6-12 éves korosztályú gyermekek számára. A tábor naponta reggel nyolctól délután fél négyig tart. A szervezők mintegy hetven résztvevővel számolnak.
Augusztusban nagyobb hangsúlyt fektetnek az ifjúságra és a tinikre. Augusztus tizenegyedikével három ilyen témájú, a fiataloknak teret adó tábor kezdődik. A Firesz – Duna Mente augusztus 11. és 16. között tini tábort szervez a 13-17 éves korosztály számára, valamint Moraván, Pöstyéntől négy kilométerre a Výtoky üdülőközpontban a 16 év alatti korosztályúak számára. A Firesz Fix pedig augusztus 11. és 15. között tini-ifi evangéliumi tábort szervez a 12-16 éves korosztályúak számára Borzován.
Idén is megrendezésre kerül a Keskeny út tábor. Az értelmileg akadályozott fiatalok, felnőttek és családtagjaik hagyományos kovácspataki táboroztatását idén a Diakonia Reformata N.O. vállalta fel, mégpedig az Emberi Erőforrás Minisztériumának támogatásával. A tábor időpontja 2014. augusztus 25. – 29. Bővebben Esemépnynaptárunkban ITT<<< olvashatnak a táborról.

BB, Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”45391,39299″}