48032

A németországi Zittau városában rendezték meg az ITU tereptriatlon világbajnokságot, melyen az érsekújvári születésű, Budapesten élő színész és tereptriatlonos Száraz Dénes kategóriájában a nagyszerű 28. helyet szerezte meg. A magyar színekben versenyző színész élete első világbajnokságán szerepelt.

Száraz Dénes 3:46:12 idő alatt teljesítette az 1500 méteres úszásból, 36 kilométer hegyikerékpározásból és 9 kilométer terepfutásból álló távot. A férfi világbajnoki címet Ruben Ruzafa szerezte meg, a spanyol nagy csatában győzte le a második helyen célba ért hétszeres német világbajnok Conrad Stoltzt. A hölgyeknél a német Katrin Müller hatalmas előnnyel érkezett a célba. A magyar csapatot erősítő Poór Brigitta jól kezdett, az igencsak nehéz kialakítású pályán azonban visszaesett, ám így is a remek 9. helyet szerezte meg.
Paratriatlon kategóriában Boronkay Péter személyében magyar világbajnokot avattak. A paratriatlonosnak ez már a második világbajnoki címe, először 2007-ben Hamburgban állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
Száraz Dénes, akit – bár jelentős színházi múlttal büszkélkedhet – leginkább a Jóban rosszban televíziós sorozatból ismerhet a közönség, 2010-ben kezdett el komolyabban terepfutással és triatlonnal foglalkozni. Korábban korosztályos magyar országos bajnoki címet szerzett, 2013-ban pedig a 7. helyet szerezte meg az ausztriai Wolfgangsee-ben rendezett tereptriatlon Európa-bajnokságon. Száraz Dénest ugyanakkor a színpadon sem kerülik el a sikerek, tavaly az év színészének választották Magyarországon.