47778

A Debrecen a rendes játékidő hosszabbításában kapott góllal 3-1-es vereséget szenvedett a fehérorosz BATE Boriszov vendégeként a keddi visszavágón, így összesítésben 3-2-re alulmaradt a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában rendezett párharcban. A Loki csaknem egy órán át emberhátrányban játszott.

A találkozó 20. percében Ibrahima Sidibe büntetőből szerzett vezetést a Debrecennek, miután a a vendégek csatárát a Bate kapusa a tizenhatoson belül buktatta. Amilyen jól keződött magyar szempontból a mérkőzés, olyan rosszul folytatódott. A Loki légiósa, Selim Bouadla ugyanis már a 37. percben megszerezte második sárga lapját, így a játékvezető kiállította a fegyelmezetlen játékost. Nem hagyta büntetlenül a hazai gárda a Loki zavarodottságát és még a szünet előtt egyenlített Volodko távoli bombája révén.
A második félidőben is a Bate rohamozott, aminek meg is lett az eredménye: a 66. percben Vitalij Rogyionov szerzett vezetést a hazaiaknak, majd a rendes játékidő hosszabbításában jött a fekete leves. A debreceniek kapusa, Novakovics elképesztően rossz ütemben mozdult ki kapujából egy ártalmatlannak tűnő beívelésre, Szergej Krivec pedig a hálóba bólintott. A 3-1-es végeredmény pedig éppen elég volt a fehéroroszoknak a továbbjutáshoz.
A BATE Boriszov két éve ugyanebben a körben búcsúztatta a Debrecent, akkor 3-1-es összesítéssel. A BL-búcsú azt jelenti, hogy a DVSC átkerül az Európa Liga selejtezőjébe. Ott az utolsó forduló sorsolását pénteken tartják Nyonban.
A Slovan ma este, 19.00-tól játssza visszavágóját a moldáv Sheriff Tiraspol otthonában. A szlovák bajnok Pozsonyban 2-1-re győzött. Csütörtökön az Európa Ligában pályára lép a Krasznodar vendégeként a Diósgyőr is. A miskolci csapat már csak a tisztes helytállásban bízhat, egy héttel ezelőtt ugyanis kiütéséses (5-1) vereséget szenvedett az orosz csapattól.
A Trencsén valamivel kedvezőbb helyzetben van ugyanebben a sorozatban, még akkor is, ha ellenfele az angol első osztályban szereplő Hull City. A párharc első mérkőzésén, Zsolnán gól nélküli döntetlen játszottak a csapatok. Brit lapok szerint a csütörtökön 20.30-tól kezdődő találkozót telt ház előtt játszák majd.
A szlovák és magyar csapatok közül a továbbjutásra legnagyobb eséllyel a Nagyszombat pályázhat az EL-ben. A szlovák együttes a St. Johnstone-t 2-1-re verte Skóciában, de a visszavágón is a győzelemre játszanak. A mérkőzést július 7-én 19.30-tól élőben közvetíti az RTVS kettes csatornája.