48224

Ünnepi istentiszteleten iktatják be a bajánházai egyházközség élére augusztus 31-én, 10.30 órakor Kondásné Béres Henrietta lelkipásztort. Igét hirdet Fazekas László püspök. A beiktatási szolgálatot Mártha Géza, az ungi egyházmegye esperesi végzi.
Kondásné Béres Henrietta teológiai tanulmányait Sárospatakon, a Református Teológiai Akadémián kezdte el, majd Pozsonyban fejezte be az Comenius Egyetem Evangélikus Hittudományi Karon 2000-ben. Még ugyanebben az évben a bajánházai egyházközségbe kapott kihelyezést. 2013. decemberétől beszolgálja a mátyóc-vajkóci gyülekezetet is.
A bajánházai egyházközség élére még 2004-ben hívták és választották meg, de beiktatása eddig nem történt meg. Mivel a lelkészek választásáról szóló 3/2012-es törvény szerint a beiktatással válik teljessé a megválasztott lelkész önálló jogviszonya, így a gyülekezet a lelkipásztor beiktatása mellett döntött. Az ünnepségre augusztus 31-én kerül sor. Bajánházán ilyen esemény utoljára 1908-ban volt.
A felvételen a bajánházai református templom látható.

Reformata
{iarelatednews articleid=”48066,47171″}