48926

Az első félidőben a játékvezetők nagyszerűen, szinte hiba nélkül vezették a mérkőzést, aztán a második játékrészben – mintha kicserélték volna őket – ,érthetetlen ítéleteikkel botrányos állapotokat idézetek elő Rimaszombatban, és mindezt a szlovák labdarúgás elöljáróinak a szemeláttára, akik bizonyára egyhamar nem felejtik el a gömöri kiruccanásukat.

DOXXbet Liga, keleti csoport – 10. forduló
MŠK Rimaszombat – MFK Lokomotíva Zvolen 1:1 (1:0)
Rimaszombat, 402 néző, v.: Očenáš – Vorel, Mikulaj
gólszerzők: 1:0 Chovanec (18.), 1:1 Rakovan (54., büntető)
sárga lap: 53. Petrán, 55. T. Chovanec, 81. Köböl – 55. Staško
MŠK Rimaszombat: Prošovský – Gálik, Hladík, Petrán, Morháč – Köböl, Poremba – Popovič, Čertík, L. Lupták (89. Brezinský) – Chovanec. Vezetőedző: Geri Gergely

A hazai csapat az első tíz perc eseménytelen játéka után átvette az irányítást, és végig nagyszerűen focizott az állítóag bajnokesélyesnek kikiáltott zólyomiak ellen. A Rima-partiak az első félidőben több helyzetet alakítottak ki, melyből egyet már a 18. percben értékesítettek: Čertík bal oldali beadását a rövid saroknál helyezkedő Chovanec a hálóba perdítette.(1:0) A 37. percben a kék-fehérek növelhették volna előnyüket, egy gyors ellentámadás végén Chovanec nagyszerűen adott Čertíknek, akinek lövését a vendégek egyik játékosa az üresen hygyott kapuból fejelte ki. A mérkőzés első felében a Zólyom mindenféle elképzelés nélkül, gyengén játszott, egyszer sem találták el a kaput.
Aztán a második félidőben a játékot addig nagyszerűen vezető fiatal zsolnai Očenáš, érthetetlen módon, kétes ítéletekkel belenyúlt a mérkőzésbe – amiben a partjelzői is segédkeztek -, így elérte azt, hogy botrányos jelenetekkel ért véget a találkozó. Az 54. percben a tizenhatoson belül egy ártatlannak tűnő felugrás, fejelés végén mindenki meglepetésre büntetőt ítélt, amit Rakovan értékesített. (1:1) A gól után a házigazdák fokozták a nyomást, egymás után vezették a támadásokat, de a tribün előtti partjelző vasutas módjára integetett. A 80. percben Morháč beadásakor a tizenhatoson belül Čertík emelkedett a legmagasabbra, fejéről a labda védhetetlenül a hosszú sarokban kötött ki, a játékvezető azonban érvénytelenítette a gólt les miatt. A maradék tíz percben még mindkét csapat próbálkozott, de az eredmény már nem változott, maradt az 1:1-es döntetlen. A hazaiak nehezen tudtak emelt fővel távozni a pályáról, mert úgy érezték, hogy újra a játékvezetői hibák és nem a vendégek jobb játéka miatt veszítettek pontokat.
A mérkőzéseket rendszeresen látogató szurkolók is nehezen viselték, ami a második félidőben történt. Igaz, hogy nem először fordult elő, hogy a síp mesterei rendre a gömörieket sújtják ítéleteikkel, és gyakran befolyásolják a mérkőzéseiket. Nekünk minden mérkőzésen nemcsak az ellenfél tizenegy játékosával, hanem a játékvezetőkkel is meg kell küzdenünk.
A döntetlennel a hazaiak egy hellyel előbbre léptek a táblázaton, jelenleg 15 ponttal az ötödikek, a vendégek maradtak a 2. helyen, hátrányuk pedig a listavezető nagymihályiakkal szemben négy pontra nőtt.

A forduló további eredményei:
1. FC Tatran Eperjes – FK Lokomotíva Kassa 1:0 (1:0), Partizán Bártfa – Slavoj Tőketerebes 2:1 (0:1), MFK Liptószentmiklós – MFK Alsókubin 4:0 (2:0), MFK Zemplín Nagymihály – FK Poprád 3:1 (3:0), MFK Kassa B – FK Szepsi 1:1 (0:0)

Csomós Elemér, Felvidék.ma {iarelatednews articleid=”48895,48714,48546,48447,48392″}