48914a

Fantasztikus mérkőzésen győzte le a DAC hazai pályán a bajnoki tabellát vezető Trencsént. A sárga-kékek kétgólos hátrányból fordítottak és szerezték meg a három pontot a Fortuna liga 12. fordulójában rendezett találkozón. DAC – Trencsén: 3-2 (0-2).

Az első félidő után minden jel arra mutatott, hogy megszakad a DAC tizenhárom mérkőzésen át tartó hazai veretlenégi sorozata. A Trencsén ugyanis előbb Holúbek, majd Tóth Márió öngólja révén már a mérkőzés 35. percében 2-0-ra vezetett.
A második félidő derekán éppen annak jártunk utána, mikor szenvedett legutóbb ilyen sima vereséget hazai pályán a DAC, amikor a 68. percben Szabó Ottó egy kipattanó labdára lecsapva váratlanul a hálóba helyezett. A dunaszerdahelyi együttes csapatkapitánya a szépítő találattal egyszersmind jelzést adott az utolsó nagy rohamra és Saláta Kornél fejjel szerzett találata a 86. percben már az egyenlítést jelentette. De ezzel még nem volt vége: a mérkőzés hosszabbításában a játékvezető tizenegyest ítélt a DAC javára, a büntetőt Szabó magabiztosan értékesítette. A 0-2-ről felálló DAC sorozatban a tizennegyedik hazai mérkőzésén sem talált legyőzőre, győzelmével pedig egy csaknem másfél hónapja tartó nyeretlenségi szériát sikerült megszakítania.