49004

A Nyugat- szlovákiai Atlétikai Szövetség legfiatalabb és fiatalabb tanulóifjúságának idei bajnokságát szeptember 28-án rendezték meg a szakolcai labdarúgó- és atlétikai stadionban. A versenyen részt vett a lévai fiatal magyar atléta, ifj. Müller Péter is.
A versenykiírás szerint a leány és fiú versenyzők a legfiatalabb és fiatalabb tanulóifjúság kategóriában külön-külön versenyeztek a következő versenyszámokban: 60 m-es, 300 m-es, 600 m-es és 1000 m-es síkfutás, 60 m-es gátfutás, 4x60m-es váltó, 1000, ill. 2000 m-es gyaloglás, kislabdadobás, súlylökés, magasugrás és távolugrás.
A verseny kezdetére a stadion és annak lelátói megteltek a csaknem 20 sportklubból érkezett 250 versenyzővel, az edzőkkel, kísérőkkel és a szülőkkel.
Ezen a napon is remekelt és új arcát mutatta meg az Érsekújvári Atlétikai Klub színeiben szereplő ifj. Müller Péter, a lévai Juhász Gyula Alapiskola 7. osztályos tanulója, aki a fiatalabb tanulóifjúság kategóriában három versenyszámban állt rajthoz.
Elsőként kislabdadobásban indult, ahol eddigi eredményeit igazolva lett a versenyszám bajnoka. Győztes dobása 71,68 m volt, fél méter híján 10 méterrel dobta túl második helyezett klubtársát. A dobás nagyságát mi sem bizonyítja jobban, hogy a kislabda a kijelölt pályán jóval túl ért földet, és a dobás mérésekor két mérőszalagot kellett egymás után illeszteni.
Amivel Péter pedig új arcát mutatta meg ezen a versenyen, az a 300 m-es síkfutás volt, ahol önmagát is meglepve rajt-cél győzelmet aratott. Az utolsó számban, a 150 m-es síkfutásban 19 versenyző közül a 6. helyen végzett. Ebben a versenyszámban elmaradt a tavalyi országos bajnokságon futott legjobbjától. Az ott hozott eredmény itt a 2. helyre lett volna elég. De ne legyünk telhetetlenek. Péternek, edzőinek, pedagógusainak és szüleinek szívből gratulálunk a nagyszerű eredményhez, valamint további sikeres felkészülést és versenyzést kívánunk!