49626

A pozsonyi Inter ellen elszenvedett 87-71-es vereség után gyorsan rendezte sorait az MBK Rieker: a komáromi együttes szerdán a Svitet fogadta és múlta felül 83-72 arányban a szlovák Eurovia kosárlabda bajnokság 8. fordulójában. A komáromiak ezzel továbbra is őrzik vezető pozíciójukat a tabellán.

„Kissé idegesen kezdtünk: meg akartuk mutatni, hogy a múlt hétvégi pozsonyi vereség csupán egy pillanatnyi kisiklás volt a részünkről. Később azonban átvettük az irányítást és a harmadik negyedben már tizennyolc ponttal is vezettünk. Ekkor ugyan egy kicsit elaludtunk, és ellenfelünk hat pontra zárkózott fel, de a védekezésben és a lepattanózásban feljavultunk, így végül értékes győzelmet arattunk” – értékelt a hétközi mérkőzés után Marek Kozlík, aki ezúttal nemcsak védekezésben, hanem támadásban is sokat hozzátett csapat játékához. A komáromiak csapatkapitánya tizenhét pontot tett bele a közösbe (hat kísérletéből négy triplát süllyesztett el a Svit gyűrűjébe), amivel az MBK második legeredményesebb játékosa lett. Kozlíkot egyedül a nyáron igazolt Babatunde Alawoya múlta felül: a négyes poszton játszó nigériai-amerikai kettős állampolgár húsz pontja mellé lekapott tizenkét lepattanót és kiosztott három asszisztot is.
Az MBK Rieker nyolc forduló alatt már hetedik győzelmét aratta, ahogyan a címvédő Inter is, így a komáromiak csak a jobb gólarányuknak köszönhetik vezető pozíciójukat. Az MBK Rieker a hétvégén Privigyére látogat.