49257

(Frissítve!) A legjobb tizenhat közé jutás a tétje a mai Érsekújvár-DAC labdarúgó mérkőzésnek a Slovnaft Cup 4. fordulójában. A dunaszerdahelyi együttes egy Győr elleni 0-0-val hangolt az újvári Ganczer László stadionban 15.00-kor kezdődő mérkőzésre.

FRISS:
Magabiztos győzelmet aratott a DAC harmadik ligás ellenfele otthonában: Brašeň, Jurčo és Sabler találatával már három góllal is vezettek a sárga-kékek. A 77. percben Kurta gólja csak a szépítésre volt elég: Érsekújvár-DAC: 1-3 (0-1).

Korábban írtuk:

A DAC a szlovák kupa előző fordulóiban Deményt (3-0), és Mocsonokot búcsúztatta, majd a válogatott mérkőzések miatt „elrendelt” bajnoki szünetben barátságos mérkőzésen a Győri ETO-val játszott gól nélküli döntetlen.
Ez utóbbi találkozó egyébként nem csupán a felkészülést szolgálta, a találkozó egyik állomása volt annak az emléksorozatnak, amelyet a dunaszerdahelyi klub 110. évfordulója alkalmából rendeznek az idei szezonban. A találkozó szünetében az 1962-ben és 1968-ban kerületi bajnokságot nyert két sikercsapat egykori játékosait köszönthették a szurkolók. A 62-es együttest, amely ötvenkettő ével ezelőtt veretlenül nyerte meg a kerületi bajnokságot, az első dunaszerdahelyi aranycsapatként vonult be a klub históriás könyvébe.
A Győr elleni találkozón olyan játékosok is szerepet kaptak a DAC színeiben, akik korábban kevesebb lehetőséget kaptak. Pályára lépett a még tavasszal eltiltott Szarka Ákos is, akiről edzője, Radványi Miklós jó véleménnyel volt. A csatár annak ellenére végigjátszotta a mérkőzést, hogy a hosszú kihagyás után még nincs százszázalékos erőnléti állapotban. Radványi arról is beszélt: ahhoz, hogy Szarka minél előbb visszanyerje formáját, minél több meccsre lesz szüksége, ezért az Újvár elleni kupatalálkozón minden bizonnyal a kezdőbe jelöli.
A negyedik ligás Érsekújvár felemás előjelekkel várja a találkozót: az együttes a kupában menetel (Párkányt 6-1-ra, a nyitrai ČFK-t 6-1-re, legutóbb pedig Nagyölvedet 1-0-ra verte), a bajnokságban azonban bukdácsol (tíz ponttal a tizenötödik helyen szerénykedik).
A mérkőzés tétje a tizenhat közé jutás, nincs visszavágó és hosszabbítás, döntetlen esetén büntetők következnek.