labda2

A Rimaszombati VSK 1:1-es döntetlent játszott a Tőketerebes otthonában a DOXXbet Liga, keleti csoport tizenegyedik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

Slavoj Tőketerebes – MŠK Rimaszombat 1:1 (0:0)
Tőketerebes, 420 néző, v.: Peter Ziemba – Branislav Hrdlička, Michal Budáč
gólszerzők: 0:1 Köböl, 1:1 Makela (büntetőből)
sárga lap: Krochta, Cairo, Čižmár – Petrán, Popovič, Hladík

MŠK Rimaszombat: Prošovský – Gálik, Hladík, Petrán, Morháč, – Köböl, Poremba (Kotľar, 12.), – Popovič (Slosár, 76.), Čertík, Petrán, Ľupták (Brezinský), T.Chovanec. Vezetőedző: Geri Gergely
A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, de aztán a vendégcsapat is magára talált és egy küzdelmes, kiegyenlített félidőt láthattak a mérkőzésre kilátogató szurkolók. Mindkét csapat több helyzetet is kidolgozott, de a meddő támadások rendre fennakadtak a jól megszervezett védelmeken. Így a vezetést egyik csapat sem tudta megszerezni, 0:0-s döntetlennel vonultak az öltözőbe a játékosok.
A 2. félidőben ugyanazt a játékot folytatták a csapatok, mint az elsőben. Egészen addig, míg az 57. percben Köböl Máté a vendégeknek meg nem szerezte a vezetést: egy Chovanectől kapott labdával megindult a kapu felé, kicselezte a kifutó kapust, majd az üres kapuba gurított. (0:1)
A gól után is jobbára a küzdelem dominált a pályán, időnként enyhe hazai fölénnyel. Az utolsó tíz percben aztán nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, mindenáron egyenlíteni akartak, egyre idegesebb lett a hangulat, mintha a játékvezető kezéből kicsúszott volna a mérkőzés. Sok volt az adok-kapok mindkét oldalon. A 84. percben aztán érdekes körülmények között (állítĺag Hladík szabálytalankodott) jött a már szokásos büntető, amelyet Makela magabiztosan értékesített. (1:1)
A fordulót követően a vendég rimaszombatiak tizenhat ponttal a 6. helyre estek vissza, míg a hazaiak tizenegy ponttal a 11. helyen állnak.
A gömöri kék-fehérek következő ellenfele az FC Lokomotíva Kassa lesz idegenben. Az idei első összecsapáson Rimaszombatban 2:1-re nyert a hazai csapat, a gólokat akkor Kotľar, Morháč és Kinský szerezték.

A 11. forduló további eredményei: FK Szepsi – 1. FC Tatran Eperjes 1:1 (0:1), MFK Zólyom – MFK Liptószentmiklós 1:0 (0:0), MFK Alsókubin – MFK Zemplín Nagymihály 0:2 (0:1), FK Poprád – MFK Kassa B 1:0 (1:0), FK Lokomotíva Kassa – Partizán Bártfa 0:3 (0:0)
A keleti csoport élén továbbra is a Zemplín Nagymihály áll 28 ponttal, megelőzve a 24 pontos MFK Lokomotíva Zólyom csapatát és a 21 pontos Partizán Bártfa alakulatát.