49977

Sorozatban negyedik Európa-bajnoki selejtezőjén is győzött a szlovák labdarúgó-válogatott. Hamšíkék ezúttal Macedóniában nyertek 2-0-ra.

Szlovákia ezzel a győzelemmel már tizenkét pontnál jár a csoportjában megelőzve a 9-9 pontos Spanyolországot és Ukrajnát.
Macedóniában gyorsan “elintézték” a fontosabb kérdéseket Hamšíkék: Kucka révén már a 25. percben vezetéshez jutottak, majd a 38. percben Nemec duplázta meg a szlovák csapat előnyét. A szombati játéknapon Szlovákia riválisai sem botlottak, az ukránok és a spanyolok is 3-0 nyertek. Vicente del Bosque csapata Fehéroroszországon hazai pályán, keleti szomszédunk pedig idegenben Luxemburgon „lépett át” könnyedén. A csoportban tehát – bár a szlovák válogatott remek formát mutat – nagy lesz még a küzdelem a biztos továbbjutást jelentő első két hely valamelyikéért.

Fotó: šport.sk