50146

Csaknem egy félidőn át játszott emberelőnyben a DAC a Besztercebánya ellen, mégsem tudta kiharcolni a győzelmet hazai pályán. A Fortuna liga 18. fordulójában: DAC – Besztercebánya: 0-0.

A döntetlen ugyanakkor azt is jelenti, hogy a sárga-kékek – tekintve, hogy ez volt idén az utolsó hazai fellépésük – 2014-ben, hazai fellépéseik során (16) egyszer sem szenvedtek vereséget. Erre a bravúrra legutóbb tíz évvel ezelőtt, 1994-ben volt példa, de azt megelőzően is csak egyszer (1988) – igaz, alacsonyabb osztályban – történt meg, hogy egy naptári évet veretlenül zárt a DAC hazai pályán.
A ragyogó sorozat ellenére mégis lehet hiányérzete a dunaszerdahelyieknek, hiszen a szombati mérkőzés nagy részében mezőnyfölényben, sőt, a 48. perctől emberelőnyben játszottak. Az első félidőben Szarka, Brašeň, Horváth, majd megint Szarka révén juthatott volna vezetéshez a hazai gárda, a helyzetek azonban kimaradtak. Fordulás és a besztercebányai Vajda kiállítása után aztán teljesen felborult a pálya: a sárga-kékek kapujuk elé szegezték a vendégeket és sorra alakították a ki nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A fölény azonban meddő maradt, így – noha a DAC megérdemelte volna a győzelmet – a publikum gól nélkül maradt, pontosan úgy, ahogy augusztus 28-án, a két csapat besztercebányai mérkőzésén. A DAC legközelebb Zsolnára utazik, utána pedig következik a téli pihenő.