51495

Dunaszerdahely történetével kapcsolatban már számos kiadvány látott napvilágot,  2015 végére azonban A fénnyel írt város – Dunaszerdahely fotókrónikája 1880–1980 címmel egy olyan rendhagyó nagy album megjelentetését tervezik, amelyben a település történetét fénnyel írva, azaz régi fotók segítségével szeretnék az olvasók elé tárni.

Az egyedi szempontú összefoglaló, nagy képes album célja, hogy 1880-tól kezdődően több száz szemet gyönyörködtető fényképen keresztül mutassa meg Dunaszerdahely egykori mindennapjait, épületeit, kulturális, gazdasági életét, illetve sporttörténetét és természetesen lakóit, azok életét.

Az 1880 és 1980 között készült felvételek segítségével így nem csak a politikatörténet egyes momentumaival, a városkép már jól ismert felvételeivel lehet majd találkozni, hanem családtörténeti érdekességekkel, személyes portrékkal, életképekkel is,  a mindennapok múltba tűnt pillanataival.

Ezzel végre lehetőség nyílik az eddig nem publikált képek közlésére is, melyeket az ezzel foglalkozó dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Adattár gyűjtött össze s gyűjt a mai napig.

A nagyméretű, több száz oldalas kiadványba kerülő felvételek mindegyike magyarázó szöveggel lesz ellátva, emellett történelmi felvezetők, időrendi táblák, térképek, kislexikon, történelmi ki kicsoda stb. segíti majd az „olvasót” a könnyebb tájékozódásban.

Ehhez a munkánkhoz kérik mindenki segítségét.

Továbbra is keresnek régi felvételeket, családi fotókat, képeslapokat, amelyek egykor itt, Dunaszerdahelyen készültek, s melyekkel együtt kialakulhat egy árnyaltabb, családiasabb városkép megjelenítése. Az albumban természetesen a képek tulajdonosainak a nevét is közölik.

Ezeknek gyűjtését és digitalizálását Nagy Attila helytörténész és a Csaplár Benedek Adattár koordinálja.

Segítsen Ön is Dunaszerdahely fotókrónikájának összeállításában. Legyen az Ön segítségével színesebb a város múltja! – áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott felhívásban.

Kapcsolat, információ:
Nagy Attila, helytörténész
0905 278764, info@dunaszerdahely.com

A Dunaszerdahely képes múltját feltáró gyűjtés támogató partnerei:

Dunaszerdahely város önkormányzata, Csallóközi Múzeum, Római Katolikus Egyház – Szent György plébánia, Dunaszerdahelyi Református Egyházközség, Dunaszerdahelyi Zsidó Hitközség, Dunaszerdahelyi Evangélikus Egyházközség, Biró Márton Polgári Társulás, Csallóköz-Szerdahelyi Kaszinó 1860 Városvédő Egylet, Pázmaneum Polgári Társulás, Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet.

Felvidék.ma

{iarelatednews articleid=”51356,51189,50812,50780,50676,50669″}