52623

A gömöri focipályákat sem tette igazán próbára az enyhe tél, így az előkészületi erőpróbákat követően szombaton a Rimaszombati járásban is – a 16. fordulóval – elkezdődött az annyira várt focitavasz.

Sikerrel vették az akadályt a murányiak, akik a 88. percben szerezték a győztes találatukat. Vesztes állásból fordítottak az osgyániak, a félidőben még vesztésre álltak hazai pályán a bátkaiak ellen. Nem bírtak egymással a csapatok Lubeníken, ahol gól nélküli döntetlent játszottak a klenóciak. Gólzáporos mérkőzésen négygólos hátrányból próbált felállni a Jelšava, de a feledi fakó jól állta a sarat. A nagybalogiak fegyelmezett játékukkal meglepték a szirkieket. Hiába vezettek a rimaszécsiek Nemesradnóton, a hazaiak fordítottak, így már nem ők a sereghajtók. Súlyos vereséget szenvedtek a sajószetkirályiak, akik Rőcén hagyták a pontokat.

A nyitóforduló eredményei: Osgyán – Bátka 3:1 (0:1), g.: 62. Budai, 72. Vrábeľ, 90. Laco – 15. Váradi O.; Lubeník – Klenovec 0:0, Jelšava-Feled B/ Rimajánosi 3:4 (0:4), g.: 49. Fandák, 55. Niklas, 82. Kováčik – 22. és 36 Uhrin, 30. Krnáč, 39. Petrík vasárnap: Nemesradnót – Rimaszécs 2:1 (0:1), g.: 53. Lakatos A., 80. Berky I. – 9. Igo A.; Nagybalog – Sirk 2:1 (2:1), g.: 2. és 26. Szabó M. – 42. Jakub M.; Sajógömör – Muráň 0:1 (0:0), g.: 88. Mikuš; Revúčka – Sajószentkirály 5:1 (2:1), g.: 38., 41. Hrachiar, 60., 62. Vranka, 66. Čatlóš – Nagytörék szabadnapos