53468

A hidaskürti Magán Szakközépiskola nagymegyeri kihelyezett tagozatának diákjai ún. diákolimpián vettek részt Nagyszombatban, a kerületi atlétikai versenyen. Immár kilencedik alkalommal szervezték meg a határokon túl is nagy érdeklődésnek örvendő versenyt, így Magyarországról, Ausztriából és Lengyelországból is voltak résztvevők. A nívós sporteseményt Nagyszombat megye elnöke, Tibor Mikuš nyitotta meg, sok sikert kívánva a fiatal sportolóknak. Iskolát a diákolimpián 19 diák képviselte.

Tanulók versenyeztek súlylökésben, távolugrásban, magasugrásban és különféle futószámokban. A nagymegyeri tanintézményből Kucsora Tünde 4. helyen végzett súlylökésben, Hipp Marián szintén 4. helyezett lett távolugrásban. Váradi René súlylökésben az 5. helyezést érte el, Földes Csilla pedig a 6. helyet tudhatta magáénak 800 méteres futásban.

Annak ellenére, hogy tanulóink először szerepeltek a diákolimpián, fantasztikus eredményeket tudhatnak magukénak, hisz nem sokkal maradtak le a dobogós helyezésekről, az éremosztásról. A mezőny nagyon erős volt, a versenyzők közül mindenki rendkívül felkészült volt. Iskolánk minden résztvevőjére büszkék vagyunk, hiszen egytől-egyik a tőlük elvárt maximális teljesítményt nyújtották. Jövőre még keményebben dolgozunk, rengeteget gyakorlunk, hogy a jubiláló 10. diákolimpiáról immár érmekkel térhessünk haza.

Puha Imre, Felvidék.ma
Fotó. illusztráció
{iarelatednews articleid=”43225,44175″}