54255

Az FC STK 1914 Somorja csapata 3:2-es vereséget szenvedett a pozsonyi Slovan fakócsapata ellen, ez pedig azt jelenti, hogy kiesett DoxxBet Ligából.
A főrévi pályán lejátszott találkozót a pozsonyiak kezdték jobban, hiszen a 18. percben csak Hajdúch kapus bravúrja miatt nem vezetettek máris az égszínkékek. A vendégek első helyzetére az első félidő feléig kellett várni, ekkor Csölle fejese veszélyeztette a pozsonyiak kapuját. A 31. percben aztán megszerezte a vezetést a pozsonyi Slovan: Ďuriš talált be közelről.
Mindjárt a második félidő elején Mikus kettőre növelte a hazaiak előnyét, de Hrnčár visszahozta a vendégek reményeit, hiszen egy büntetőt értékesítve egygólosra csökkentette a csallóköziek hátrányát. A remény sajnos csak 10 percig élt, hiszen Tichý egy fejessel elcsendesítette a vendégeket.

Pár perccel később Ježík játékvezető tette nevetségessé magát, amikor nem fúj büntetőt a Hrnčár elleni szabálytalanság után, de a 85. percben már nem tehette meg, hogy ne adjon büntetőt. Nem is tette, tizenegyest ítélt, melyet szintén Hrnčár értékesített. A somorjai srácok utolsó igyekezete az utolsó percekben már nem hozott eredményt.

Jozef Kontír, a vendég somorjaiak edzője:
„Úgy gondolom, hogy emelt fővel távozhatunk a Főrévről (Itt játszották a meccset – a szerk.), azt játszottunk, amit játszani tudunk. Nem támadhattuk le a hazaiakat. Sajnálom, hogy a csapatom igazságtalanság áldozata lett. Az igaz, hogy két büntetőt rúgtunk, de egy teljesen jogos harmadikat is kellett volna, sőt akkor a Slovan védőjét ki kellett volna állítani. Sajnálom, hogy az igazi döntések nem a pályán, hanem azon kívül születnek.
Nagyon bánt a kiesés, hiszen a fiúk nap- mint-nap munkából futnak edzésekre, hiszen általában 8-9 órát dolgoznak, néhányan szombaton is. Természetesen hosszútávon a futballt nem lehet „átverni”, valószínűleg ez az a realitás. Csak ahhoz a hét meccshez szólhatok hozzá, melyeken a csapat kispadján ültem. Sikerült győzni a közvetlen riválisaink ellen, ami a kiesés elleni küzdelmet illeti. (Máriatölgyes, Nagyszombat „B”, Vágújhely), kikaptunk az első két helyezett ellen, mely csapatok sokkal jobb erőből álltak, mint a miénk. Nagy kár, hogy a somorjai STK kiesett. Főleg úgy, hogy csupán egy pont hiányzott a bennmaradáshoz.
Elmondtam a fiúknak, hogy emelt fővel hagyják el a játékteret, hiszen az élettől több ilyen, sőt ettől nagyobb pofont is kaphatnak majd. Az élet megy tovább, emelt fővel kell viselni a kiesést is. Ami nem öl meg minket, az megerősít” – nyilatkozta a somorjai edző, aki épp a pozsonyi Slovan csapatától érkezett a somorjai csapathoz, hét meccsel ezelőtt.

A kérdés már csak az, hogy a harmadik ligában ki lesz az edző és, s hogy a jelenlegi keretből ki marad, és ki megy el a csapattól.

Slovan Pozsony „fakó” – STK Somorja 3:2 (1:0)

Gólok: 31. Ďuriš, 48. Mikus, 69. Tichý – 60. Hrnčár (11 m), 85. Hrnčár (11 m)
Sárga: Oravec, Tichý – Martinka, Čemba
Játékvezető: Ježík
Nézők: 150.

FC STK 1914 Somorja: Hajdúch – Stifter, Csölle (83. Vozár), Schober, Medgyes – Martinka (90. Pinte), Čemba, Patrik Sura, Pavúk (66. Špánik), Mezovský – Hrnčár.