55865

DAC-Podbrezová 5:1. Kiütéses győzelmet aratott a dunaszerdahelyi DAC labdarúgó-csapata a Fortuna Liga szombati, 7. fordulójában. Szarka Ákos egymás után négyszer vette be az ellenfél hálóját. A bennfentesek szerint mesternégyesre még nem volt példa a klub történetében.

Szarka Ákos volt a tegnapi dunaszerdahelyi mérkőzés hőse. Már a 10. Percet követően Ľupták gyönyörű góljával 1:0-ra vezetett a DAC, ezt követően a hazaiak részéről már Szarka ontotta a gólokat. A 24. percben lecsapott egy hátrafejelt labdára, ezt követő bombája a hosszú sarokban kötött ki. (2:0). A 41. Percben Sarr, Straka volt a labda útja a zólyombrézóiak tizenhatosán belül, majd Szarka kapta meg a passzt, és acsatár fordulatból talált be (3:0).

A 2. félidőben ismét Szarka Ákos percei következtek. Negyed órával a kezdést követően középre cselezte be magát középre és a labdát ballal a jobb alsó sarokba lőtte (4:0). Röviddel ezt követően született meg a vendégek hazai gólja büntetőből, amelyet Mehanovič végzett el. Na de az utolsó szó nem lehetett másé, mint Szarkáé. A 82. percben Pačinda ívelését fejessel küldte a hálóba (5:1). A DAC élvonalbeli története során Szarka Ákos elsőként lőtt egy meccsen négy gólt, és nem is akármilyeneket, betalált jobbal, ballal, fejjel. Az ellenfél edzője Zdenko Frťala is gratulált Tomilav Marić edzőnek. „Irigylem őt, hogy ilyen kiváló csatára van, mint Szarka Ákos”.

Az augusztus 29-i mérkőzés egyben afféle stadionbúcsúztató is volt. Szombaton játszott utoljára az összes lelátó előtt a csapat. Szeptemberben megkezdődik az északi állóhelyes tribün lebontása. „Ez lesz az első nagy lépés az új otthonunkhoz vezető úton, amely a tervek szerint 2018-ra készül el a mostani helyén” – közölte a klub. Az elkövetkező időszakban csökkentett befogadóképességgel üzemel a DAC-stadion, a 9. fordulót követően már csak a megmaradt három lelátó áll a szurkolók rendelkezésére.