Sarr újabb találatával legyőzte a DAC a sereghajtó Szakolca együttesét. Bár most is egy gólt szereztek a dunaszerdahelyiek, de ezúttal a hálójuk érintetlen maradt. A sárga-kékek ezzel az ötödikek a tabellán.

A mérkőzés előtt a klub történetében először kiosztotta az ősz legszebb góljáért járó díjat, amit Horváth Béla vehetett át. A tavaly novemberben, Sároseperjes elleni kupamérkőzésen elért szabadrúgásgóljára érkezett a legtöbb szavazat. A második Mészáros András, a harmadik Szőgyi Erik lett.

A kezdőcsapatban újoncot avattak, ugyanis a szerb Zsivkovics először lépett pályára tétmeccsen a DAC színeiben, míg a sérült Szarka helyén Polievka kapott bizonyítási lehetőséget.

Remekül indult az összecsapás, a kezdeti nyomás ugyanis máris az első kapura lövésből góllá érett: a 11. percben Pape Sarr labdaszerzése után Polievkát indította a védelem mögé, ő pedig az alapvonalról visszagurított Sarrnak, aki a hosszú oldalba belsőzött. Pár perc múlva kis híján kiegyenlítettek a vendégek, ám a Michalíkkal való nagy versenyfutásban Masaryk ellőtt a felsőléc felett. A félidő derekán Mazan lapos passzával lesgyanús helyzetben Masarykot indította, ám Tujvel hárította a ziccert. A játékrész végéhez közeledve Brašeň lövését szögletre blokkolták a tizenhatoson belül, míg Kwin fejese elkerülte a kaput.

Jól kezdték a sárga-kékek a második félidőt is, Pačinda gurított a kapu elé, Polievka azonban tiszta helyzetben nem tudta kapura irányítani a labdát, majd az 56. percben Hudák blokkolta a fiatal csatár lövését. Egy óra játékidő után Pačinda beívelését az aktívan játszó Pape Sarr centikkel fejelte a jobbkapufa mellé. A 69. percben Pačinda remekül ugratta ki Štepanovskýt, aki szemtől-szemben a kapussal lövés helyett a passzot választotta, így odaveszett a helyzet. A 71. percben Mazan pontrúgására Dobrotka ugrott fel a legmagasabbra, fejese elszállt a felsőléc felett. Hat percre rá Polievka szerzett labdát az ellenfél térfelén és húzódott a kapu felé, passza Pape Sarrhoz túl erős volt. A hosszabbítás előtt Horváth lapos lövését fogta Krnáč. A kemény, helyenként feszült mérkőzés végén magabiztosan megmaradt az egygólos előny, így otthon maradt a három pont.

A hétköznapi időpont ellenére ismét megtelt a B-közép, az 1747 szurkoló, aki kilátogatott remek hangulatot teremtett, tizenkettedik játékosként hajtva győzelembe a csapatot. Szombaton (már. 5. – 18:20) újabb hazai mérkőzés vár a DAC-ra, ezúttal a rózsahegyiek látogatnak Dunaszerdahelyre.

DAC: Tujvel – Živkovič (57. Štepanovský), Michalík, Kwin, Davis – Brašeň, Huk (70. Horváth B.), Ljubicic, Pačinda – Sarr – Polievka (84. Asanovič)
Szakolca: Krnáč – Dobrotka, Hudák, Majerník, Hlavatovič – Mazan (82. Svrček), Hillary, Hlinka, Šebesta (72. Vaško) – Jakubek (65. Ulrich), Masaryk

Edzői nyilatkozatok:

Tomislav Marić, DAC: „Nehéz mérkőzést vártunk a szakolcaiak ellen, ami be is igazolódott. A Zsolna elleni meccsükön megmutatták, hogy minőségi csapatról van szó. Az első 20 percben jól játszottunk, főleg a szélekről voltunk aktívak, és megszereztük a vezetést. A vendégek nagy helyzete után kissé kiestünk a ritmusból. Kiegyenlítődött a játék, de nekünk elég lehetőségünk volt a második gól megszerzéséhez, hogy bebiztosítsuk a győzelmet. Így is megvan a három pont, ez a legfontosabb.”

Štefan Horný, Szakolca: „Érdekes mérkőzést láttunk. Nehéz talajú pályán kellett játszani az esőzés után. Nem feltartott kezekkel érkeztünk Dunaszerdahelyre, de a meccs elején többször is beszorultunk, és gólt kaptunk. Volt két ziccerünk is, amiket nem tudtunk értékesíteni. A második félidőben is többször helyzetbe kerültünk, míg a hazaiak kontratámadásokból voltak veszélyesek gyors játékosainak köszönhetően.”

Az facdac.sk nyomán Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”59731,59631,59593,59591,59572,59478,59368″}