Fotó: Hideghéthy Andrea

Megtörte három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát a DAC, amely Erik Pačinda góljával diadalmaskodott a bajnoki címvédő Trencsén felett.

Mindkét csapat óvatosan kezdett: főleg a két tizenhatos között folyt a játék, komoly helyzetek nélkül. Az első kapura lövés a trencséni csapat nevéhez fűződik, a 20. percben Opatovský labdája szállt mellé.  Többnyire a vendégeknél volt a labda, a DAC főleg kontratámadásokra épített. Az első DAC-lövés a 31. percben érkezett, Ľupták labdája viszont fölé szállt.

A 37. percben a trencséni kapu előtt alakult ki kavarodás, Šemrinec próbált meg lekezelni egy hosszú labdát, Pačinda közbelépett, de nem tudott az üres kapuba találni. A 44. percben Ľupták beadását Pambou próbálta kapura fejelni, de Šemrinec kapus védeni tudott.

Kettős cserével kezdte a második játékrészt a trencséni csapat, tovább akarták növelni a csapat támadóerejét. Az 56. percben Pačinda remek átadása után Polievka törhetett volna kapura, de a vendég védelem időben hárított. A 60. percben felrobbant a stadion, Pačinda gyönyörű lövéssel talált a kapuba – 1:0.

A gól pillanata (Fotó: Hideghéthy Andrea)

A 73. percben Kalu egyenlíthetett volna, de lövése a kapu fölé szállt. A DAC gólja után továbbra is a trencséni csapatnál volt többet a labda, de komoly helyzetig nem jutottak. A 80. percben Pačinda passza után Polievka indulhatott kapura, de lövésével Šemrinec kapust találta el, a kipattanót Pačinda fölé rúgta.

A másik oldalon Maierhofer hagyott ki egy óriási helyzetet. A 89. percben ismét a Trencsén veszélyeztett: Bero lövését Tujvel fantasztikusan hárította, Holúbek pedig a kapufát találta telibe. A mérkőzés izgalmas végjátékot hozott, de végül a DAC diadalmaskodott. A vereség a Trencsén hat mérkőzés óta tartó győzelmi szériáját szakította meg.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – AS Trencsén 1:0 (0:0)

Gól: 60. Pačinda

Sárga lapok: 76. Sarr – 46. Guba, 71. Rabiu

Vezette: Hrčka – Tomčík, Borsányi – 3.018 néző.

FC DAC: Tujvel – Zsivkovics, Ljubicsics, Egri, Brašeň (65. Sarr) – Huk – Pačinda (90. Kwin), Ľupták, Simon Pambou, Polievka (86. Štepanovský) – Szarka

Trencsén: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Madu (46. Holúbek)  – Opatoovský (77. Koolwijk). Kool – Van Kessel (46. Guba), Bero, Rabiu, Kalu – Maierhofer